Три мудри начини да ги сoкриете БРЧКИТЕ на вашето лице

30 ноември, 20210
Screenshot_1

Појавата на брчки не може да се избегне, но со здрава исхрана и дневна рутина за одржување на чистотата на лицето, можете значително да ги намалите брчките.

 

Брчките се неизбежни кај секој човек и доаѓаат со годините, колку и да се грижите за лицето и телото, за некои години нема да можете да ја избегнете појавата на брчки, колку и да се трудите.

 

Меѓутоа, со здрава исхрана и дневна рутина за чување на лицето чисто, можете значително да ги намалите брчките. Со цел да ги покриете веќе формираните брчки, подолу имаме неколку совети.

 

Што е можно помалку пудра

 

Колку сте постари, толку помалку пудра треба да користите. Многу пудра за лице само ги нагласува брчките наместо да ги сокрие. Наместо тешки и течни пудри, нанесете светло тонирани креми.

 

Коњско опавче

 

Доколку имате долга коса, се препорачува вашата фризура да биде високо опавче. Оваа фризура создава природен ефект на кревање бидејќи ја затегнува кожата на лицето нагоре.

 

Прајмерот е задолжителен

 

Нанесете го прајмерот на лицето пред основата. Свилената текстура на прајмерот ги маскира брчките и го подобрува тенот

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris