Цеца ја спомена Карлеуша во Звезде Гранда: Џорџе Давид полуде

5 декември, 20210
jelena-david-ceca-830x0

Најпрвин сите беа изненадени, а Џорџе беше во крупен кадар со Цеца, па јасно се виде неговата реакција

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ ја спомена поп ѕвездата Јелена Карлеуша во емисијата „Ѕвезде Гранда“ емитувана вчера, 4 декември.

Отпрвин сите беа изненадени, а бидејќи Џорџе Дејвид беше во крупен кадар со Цеца, јасно беше дека се избезуми.

Имено, натпреварувачката Шејла Хујдур доби четири гласа, од кои еден од Ражнатовиќ. Жирито не беше задоволно од нејзиниот настап, а потоа Цеца се потсети на настапот на Шејла во првиот круг.

– Жал ми е, дали е тоа Шејла која отпеа песна од Карлеуша? – праша Ражнатовиќ.

Џорџе беше изненаден од спомнувањето на Јелена од страна на Цеца. Прво се збуни, погледна на едната, па на другата страна и се вртеше на столот. Во продолжението на коментирањето на Цеца имаше интересни гестови.

– Да – одговори Марија Шерифовиќ, менторката на Шејла.

– Пееше лудило, се сеќавам на неа. Ја отпеа и „Цел свет е мој“, го разнесе студиото, мислам дека си одличен пејач, не знам што ти се случи сега – изјави Цеца.

Во галеријата подолу погледнете ја реакцијата на Џорџе Давид на споменувањето на Карлеуша од страна на Цеца, но и неговите гестови при продолжението на коментарите на Ражнатовиќ:

djordje-830x0 (1)
david1-830x0
ceca-david-830x0
ceca-david1-830x0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris