Комшиите им носеле зимница и ги дочекале насмеани: Еве како семејството Ѓоковиќ ги поминуваат деновите во сремската селска идила

21 октомври, 2021
253393_profimedia0414535101_ff

Откако ги видоа своите семејства во Белград, семејството Ѓоковиќ се упатија кон Срем, каде што поседуваат прекрасен имот на брегот на езерото Павловац.

Мештаните беа воодушевени кога го видоа Новак, кој изнајми кочија и заедно со неговиот син Стефан одлучија да се прошетаат по падините на Фрушка Гора. Додека минувал низ мали места, луѓето што го гледале му мавтале и викале: „Ноле, ти си најдобар“. Оваа авантура особено му се допадна на Стефан, кој имаше можност да ужива во возењето, но и играјќи покрај езерото, каде што неговиот дедо Срѓан направил специјално мини-игралиште за него.

<p>Najbolji teniser planete Novak Đoković s porodicom uživa u Srbiji, a nakon predaha u rodnom Beogradu, sportista i njegovi najmiliji uputili su se u svoju novu kuću u Sremu</p>

Како што пишува Блиц, целото маало го дочекало семејството Ѓоковиќ со многу љубов, а откако ги запознале Јелена и Новак, им се допаднале уште повеќе.

„Соседите се воодушевени од семејството Ѓоковиќ, особено им се при срце бидејќи се скромни и приземни, се однесуваат како нормално семејство. Мештаните секојдневно им носат зеленчук и овошје кои не се прскани за децата, а бабите им нудат зимница, а Ноле и Јелена секогаш ги поздравуваат со насмевки, воодушевени од топлината на луѓето на кои наидоа. Секогаш се добро расположени и подготвени за разговор“ – открива изворот и додава дека, како и нивните родители, Тара и Стефан се вистински авантуристи:

<p>Najbolji teniser planete Novak Đoković s porodicom uživa u Srbiji, a nakon predaha u rodnom Beogradu, sportista i njegovi najmiliji uputili su se u svoju novu kuću u Sremu</p>

„Секој ден одат во шума, ја истражуваат прекрасната природа околу Срем додека времето тоа го дозволува. Децата не се двоумат да се извалкаат, може да се види дека ги учат да останат на отворено, да играат и да најдат хоби во она што природата им го овозможува. Домот што го имаат во Срем е вистински мал рај за нив.“

На социјалните мрежи се појави и фотографија од Јелена и Новак додека се возат со квад во спортска гардероба, спремна за авантура. Оваа слика предизвика многу коментари, а многумина претпоставуваат дека оваа фотографија е направена деновиве.

<p>Najbolji teniser planete Novak Đoković s porodicom uživa u Srbiji, a nakon predaha u rodnom Beogradu, sportista i njegovi najmiliji uputili su se u svoju novu kuću u Sremu</p>

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris