70.000 парови го потврдиле ова: Главниот показател за врските во кои СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТОТ е ДОБАР е всушност многу едноставен

25 ноември, 20210
Screenshot_4

Тајната на квалитетниот љубовен и сексуален живот е многу едноставна – и не бара многу од нас!

 

Џон Готман, американски психолог и терапевт, се занимава со брачни односи, а заедно со сопругата Џули дури основал и институт кој служи како институција за помош на парови.

 

Овој успешен пар кој е заедно повеќе од триесет години, во интервју за „Psychology Today“ зборуваше за тоа како паровите во долги врски можат да го подобрат својот сексуален живот.

 

Откриле и каква навика имаат паровите со добар сексуален живот!

 

– Една работа ме воодушеви кога анализирав што е потребно за добар сексуален живот, одржување на романтиката и страста и сексуалната желба. Книгата The Normal Bar претставува студија спроведена на седумдесет илјади парови ширум Светот. Потоа ги издвоив навиките на паровите со добар сексуален живот.

 

Многу е едноставно:

 

  • секој ден си кажуваат дека се сакаат
  • страсно се бакнуваат без причина
  • си даваат комплименти
  • романтично се изненадуваат еден со друг
  • излегуваат заедно
  • изразуваат нежност во јавноста

 

Тајната за добар сексуален живот е да се биде во физички контакт. И тоа е тоа!

 

Неговата сопруга открила дека паровите често имаат заблуди.

 

– Сексот не мора да биде совршен и холивудски. Мора да биде она што вие би сакале. Бидете слободни и креативни во кревет – истакна таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris