БОГДАН НА ЛЕЧЕЊЕ КАЈ ЦЕЦА: Момчето на пејачката се всели во нејзината вила!

12 април, 2021
188228_ceca-i-bogdan_f

Богдан Срејовиќ, момчето на Светлана Цеца Ражнатовиќ, во последните неколку дена се пресели во вилата на пејачката со цел да се опорави од вирусот корона.

Наводно се разболел од Ковид, а Цеца го поканила на своето место каде се грижела за своето момче додека тој имал корона.

Според извор на „Информер“, Срејовиќ ја известил Цеца дека е позитивен и таа веднаш му предложила да се пресели кај неа за да се грижи лично за него, на што Богдан веднаш се покорувал:

„Кон средината на март, Богдан ѝ се пожали на Цеси дека не се чувствува добро. Тој се пожали на слабост и треска и веднаш се јави на лекар. Тој бил тестиран за корона, а потоа открил дека е заразен“ – вели извор близок на славната двојка и додава дека девет години помладото момче на Цеца, дошол многу брзо во вилата.

„Цеца му предложи на Богдан да се пресели од станотт што го изнајмува во Нов Белград, во вилата на Дедиње. Му рекла да не се грижи за неа бидејќи има антитела и дека нема да и биде досадно и дека ќе се грижи за него. Тој со ентузијазам го прифати тоа и помина цели две недели во изолација со Цеца. Прекрасно се однесуваше кон него, често му ја мереше температурата, му купуваше лекови и витамини, правеше чај … Ништо не и беше тешко.“

Според нивниот заеднички пријател, карантинот не бил тежок за пејачката и за менаџерот.

„ Гледаа филмови и серии цел ден. Коронавирус ги зближи и ја зајакна врската бидејќи за прв пат откако се заедно, пред неколку месеци, поминаа толку многу време заедно под ист покрив. Богдан ја напуштил вилата на Цеца само кога отишол на лекар“ – вели изворот.

Според локалните медиуми, заљубениот пар бил сам во куќата.

„Ниту еден од домаќините на Цеца не се пожали дека Богдан дошол во вилата. Тие две недели, Анастасија беше во Нови Сад со своето момче Џорџ Кјулиќ, а нејзиниот внук Желjко беше во Тител со неговите родители Веjка и Богдан“ – вели изворот и додава дека момчето на Цеца пред неколку дена повторно било тестирано и дознал дека тој бил негативен за корона.

„Богдан веќе се врати во станот што го изнајмува во близина на ресторанот во кој работи како управител. Тој сè уште се чувствува уморен, но не сака да ги занемари своите деловни обврски. Иако веќе не се под ист покрив, Богдан и Цеца се гледаат скоро секој ден.“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris