Цеца била заљубена во него пред да се заљуби во Аркан: Пеела на свадбата на ЌЕРКАТА на нејзиното поранешно момче, а еве како изгледа ТОЈ денес (ФОТО)

5 април, 2021
Ceca-5

Првата љубов не се заборава

Сите добро знаеме дека Светлана Цеца Ражнатовиќ беше во брак со командантот на Српската доброволна гарда, Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој беше убиен во 2000 година, а таа ги роди неговиот син Вeљко и ќерката Анастасија.

Сепак, во доцните осумдесетти, Цеца не беше сама. Првиот фраер на пејачката за кого домашната јавност знаеше е фудбалерот Владан Лукиќ, а медиумите напишаа дека таа му го посвети нејзиниот славен хит „Пустите ме да га видим“.

Љубовта меѓу Цеца и Владан избувна во 1989 година, кога тој беше познат играч на Црвена ѕвезда, а таа беше пејачка која растеше и градеше кариера во Белград. Фудбалерот во тоа време имаше 18 години, а таа имаше само 15 години.

Дури беше споменато дека тие се вериле и се подготвувале за венчавка, но се разделиле во 1990 година, кога Владан се приклучил на армијата.

Ќeрката на Владан, Сара се омажи пред неколку години, кога Цеца ѝ запеа на венчавката, а во оваа прилика, пејачката се осврна на нејзината врска со Лукиќ.

„Дојдов тука преку врска од 30 години, кога се сретнавме јас и Влада, тој на време знаеше со кого треба да се забавува, со пејачка. Шала на страна, Сара сакаше да пеам денес. Гледам дека сте прекрасно расположени “, прокоментира Цеца.

За време на бомбардирањето на Србија, Лукиќ играше во Мец, Франција, но не можеше да издржи да игра фудбал додека страдаа неговите луѓе и се врати во Србија. После тоа, тој играше во Грција една година и ја заврши својата кариера на само 30 години.

Тој е единствениот српски спортист кој се вратил во Србија за време на бомбардирањето на НАТО на врвот на својата кариера во 1999 година, и веднаш се ставил на располагање на армијата и бил распореден.

Владан е поранешен претседател на Црвена ѕвезда, а неговото име беше скоро меѓу кандидатите за претседател на Фудбалскиот сојуз на Србија.

Погледнете како изгледа денес момчето во кое беше заљубена фолк sвездата:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris