Четири животни принципи по кои се води Лепа Брена – ги презеде од Чарли Чаплин!

6 јануари, 2021
lepa-brena_foto_srbijadanas_3_2

Кој би рекол…

Покрај објавувањето фотографии и записи од нејзиниот приватен и деловен живот, Лепа Брена ги користи социјалните мрежи за да сподели некои свои мисли или интересни цитати и мудрости со своите следбеници.

Ова е токму она што го направи овој пат:

 • Чарли Чаплин живееше 88 години. Ни остави 4 изјави:
 1. Ништо не е засекогаш на овој свет, па дури ни нашите проблеми.
 2. Сакам да одам на дожд затоа што никој не ги гледа моите солзи.
 3. Најмногу изгубен ден во животот е денот кога не се смееме.
 4. Шест најдобри лекари во светот:
 • сонце
 • одмор
 • вежбање
 • диета
 • самопочитување
 • пријатели

Држете се до нив во сите фази од вашиот живот и уживајте во здрав живот. Животот е само патување. Затоа, живејте денес, утре можеби нема да биде – објави Брена.

Еве како изгледаше:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris