29-1 = 30 ДА, ДОБРО ВИДОВТЕ! Еве како е можно… ОВАА ЗАГАТКА НАПРАВИ ВИСТИНСКИ ХАОС НА ИНТЕРНЕТ!

28 јули, 2021
359880_brojevi_f

На интернет кружи необична загатка која изнервира милиони корисници. Навидум бизарната математичка задача се скара со голем број луѓе и веднаш стана вирална.

Прашањето е како 29-1 може да биде 30. За да дојдете до малку значајно решение, треба да размислите на малку поинаков начин. Јасно е дека 29-1 не е 30, туку 28, но како може да се добие резултат од 30.

Верувале или не, ова не е друга медиумска „патка“, туку решението е навистина изводливо. Точно, процесот на добивање изненади многумина. Сите броеви треба да бидат напишани со римски бројки и кога тоа ќе се направи, се добива резултат од 30.

Погледнете го видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi