Ако го носите ОВА во вашиот паричник, никогаш нема да останете без пари!

1 мај, 2021
Screenshot_1

Оваа мала работа ќе ви помогне лесно да добиете пари

Понекогаш тие се мали статуи кои носат добро ако бидат поставени на одреден начин и на одредено место во куќата, понекогаш растенија кои исто така имаат свое посебно место каде што најдобро „делуваат“, а постои и цела филозофија за боите и начините на кои привлекуваат богатство.

Ова древно знаење диктира дека е најдобро паричникот да биде црвен, бидејќи тие обележуваат дека тој никогаш не е празен. Постои уште едно античко верување во врска со паричникот, односно неговата содржина.

Неколку грама морска сол во вашиот паричник може да ја претвори среќата во ваша корист и да ви донесе богатство, така барем тврди ова старо верување. Најдобро е да го ставите во пластична кеса, а потоа во некој од „скриените“ оддели.

Еднаш месечно, содржината на кесата треба да се замени бидејќи старата, по одредено време, ја ослабува нејзината моќ и повеќе нема да има толку позитивно влијание врз вашите финансии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi