Ако постојано го гледате ангелскиот број 1111, тоа е добар знак: Очекувајте средба со сродна душа

16 март, 2021
1111

Дали некогаш ви се чини дека целиот свет ќе запре кога часовникот ќе покаже 11:11?

Една од причините зошто бројот 1111 има посебно значење, објавен во „Урбан речник“, гласи: 11:11 е време од денот кога сите ја вметнуваат вашата информација за Snapchat со црн екран. Сепак, за оние кои се заинтересирани за нумерологија, 1111 е многу поважен од тоа – тоа е ангелски број.

Но, 1111 година не е само ангелски број, туку и извадок од регистарскиот број 11. Многумина веруваат дека гледањето на 1111 е добар знак што се однесува на манифестацијата, можноста, а можеби дури и љубовта меѓу сродните души.

1. Се отвора енергетскиот портал, ве чека исполнување на вашата желба
Ако видите варијации на 1, како што се 11, 111, или 1111, тоа може да биде повик за будење за да обрнете внимание, особено на вашите мисли и чувства, бидејќи Универзумот отвора енергетски портал кон можностите што одамна сте ги посакувале.

2. Вие сте поврзани со единството на светот
Некои луѓе веруваат дека случајно гледањето 11:11 и слични повторувачки броеви е знак на синхроност, т.е. случајни настани кои изгледаат поврзани, но не се секогаш објаснети.

Гледањето 11:11 во оваа смисла значи дека сте во хармонија со остатокот од светот. Можете да го користите ова духовно будење како потсетник за да бидете присутни и да препознаете дека сите сме поврзани едни со други.

  1. Наскоро може да се сретнете со вашата сродна душа

Господарот на бројот 11, а со тоа и ангелот на бројот 1111, честопати се поврзува со верувања во пламените близнаци.

Сличен, но исто така многу различен од концептот на сродни духови, за пламенот близнак се вели дека се две огледала кои биле дел од една душа пред да бидат поделени на половина и расфрлани низ универзумот.

  1. Можеби сте слуга на светлината или земен ангел Гледањето 11:11 на часовникот не е случајно како што може да помислите. Некои астролози и нумеролози веруваат дека гледањето на овој број служи како повик за будење или потсетување дека сте таканаречен слуга на светлината.

Целта на слугата на светлината е во основа да содржи што е можно повеќе светлина за планетата со подигање на нивоата на фреквенција на љубов и заедништво на Земјата.

Другите ве доживуваат како земен ангел кој шири добри вибрации.

  1. Можеби духот што ве штити е со вас
    Некои луѓе веруваат дека кога ќе видите 11:11 на часовникот, тоа е всушност знак дека има дух со вас кој ве штити и ве чува од лоши луѓе.

Џорџ Матје Барнард, автор на „Потрага за 11:11: Патување во светот на духовите“, тврди дека видел духови во 11:11 часот. Барнард ги нарекува овие духови „средни суштества“. И запомнете го ова – има само 1.111 од нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris