БРЗ ТЕСТ: Ако можете да ја решите оваа загатка, вие сте натпросечно интелигентни!

16 март, 2021
233405_shutterstock-310773080_ls

Оваа загатка е вистински предизвик. Станува збор загатка за мозокот што Јапонците ја дизајнирале за своите студенти. Меѓутоа, кога се појави на Twitter, многу возрасни се обидоа да ја решат, но без успех.

Дали ќе можете вие? Еве ја задачата:

Ако, како и повеќето, се обидовте да ги одземете броевите од горниот ред од долниот ред, добивте решение 15 – но тоа не е точен одговор!

Ќе го добиете вистинското решение со собирање на цифрите на два броја за да го добиете третиот во кругчето – 9 +++ 7 + 2 = 27, потоа 4 + 5 + 2 + 7 = 18 и така натаму, па ќе дојдете до бројот што недостасува – 12, т.е. (3 + 6 + 2 + 1 = 12).

Деталното објаснување можете да го видите на видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi