Деловен хороскоп за март: Пари за Шкорпијата, успех за Стрелецот и еден знак се сели во друг град

3 март, 2021
1614684351_astronomical-clock-408306_1280

Овен

Во март, можете да сметате на добивка од готовина преку деловно работење. Понудите ќе доаѓаат од различни страни. Совет е да обрнете внимание на понудата на пријател. Преку оваа работа, вашиот вистински потенцијал може да се реализира. На почетокот, понудата можеби не ви одговара целосно. Оставете да остане преку ноќ, не реагирајте на првиот дел. Со потпишување на тој договор, ќе остварите сериозна парична добивка.

Бик

Бикот треба да ги стави на хартија сите идеи што му доаѓаат. Имате сериозна поддршка од планетата во март, но важно е да разберете дека конкуренцијата не е слаба и да не влегувате во расправии и озборувања. Доколку ги преземете овие мерки, следи успех. Би било пожелно парите да ги насочите кон трговски работи. Од друга страна, вашата конкуренција ве следи, не треба да се грижите за тоа. Само помрднете се. Биковите го водат бизнисот, мудро.

Близнаци

Совет за вас е овој месец да земете предвид како и колку пари трошите. Само на овој начин ќе имате јасен увид во реалната состојба на финансиите. Вашите приходи се зголемуваат ако ги следите горенаведените совети. Постои можност да добиете нови деловни понуди што ќе ги интегрирате со вашата моментална работа. За да го имплементирате овој план, ќе треба да земете финансиски заем од банка. Совети и насоки за тоа како и што понатаму може да ви дадат поискусни колеги чиј совет вреди злато. Со среќа.

Рак

Оваа пролет се чини дека ви ја одзема енергијата. Тоа најмногу ќе се одрази на вашата љубов. Паднавте во летаргија и партнерот го чувствува тоа. Би било препорачливо да разговарате со него отворено. Само тогаш ќе знаете на што сте. Ако нешто не работи, тогаш не треба да го присилувате. Љубовта е двонасочна улица, не заборавајте на тоа. Бизнисот цвета кога маж ќе даде сè од себе

Лав

Ќе имате дополнителни приходи поврзани со работата што беше понудена во средината на минатата година. Во тоа време, вие дури и не ја земавте предвид таа понуда. Сега тој е повторно тука пред вас. Совет е да ја прифатите понудата и да одвоите дел од парите за да ги удвоите парите преку таа работа. Постои можност да се преселите во друг град поради овој деловен план.

Девица

Март не е во ваша корист кога станува збор за љубовта. Проблемите и дискусиите тропаат на вратата. Покрај конфликтот со вашиот партнер, ќе разговарате и во рамките на семејството. Оваа пролет ви подготви одлично емотивно чистење. Бидејќи сте чувствителни по природа, не плашете се јасно и прецизно да го искажете својот став и мислење. После дождот, сонцето секогаш доаѓа.

Вага

Овој период ќе биде избалансиран за вас во однос на финансиите. Вашата моментална позиција ви носи доволен финансиски приход. Знаете точно колку можете да очекувате. Ѕвездите ви кажуваат дека во март може да очекувате поддршка од колегите кои порано беа „против вас“. Тие едноставно не ги разбираа вашите идеи и цели во тоа време. Сега тие се тука и вие ја прифаќате нивната соработка.

Шкорпија

Поголема сума пари тропа на вратата! Сите идеи што ви се вртат низ главата од почетокот на годината сега треба да се спроведат. Сега универзумот ви кажува дека вашите идеи можат да се реализираат. Вие нема да станете буквално милионер, но голема сума пари тропа на вашата врата. Запишете белешки затоа што постои веројатност за конфузија во трудовите. Само напред!

Стрелец

Како што започна деловната година, само што се отвораат нови врати за вас. Така ќе биде и во март. Ќе знаете точно каде да се обратите за нови средства или поддршка. Следете го движењето на пари до втората недела од март и потоа ќе ја затворите финансиската конструкција. Ќе се исплати повеќекратно во наредниот период.

Јарец

Имате впечаток кога станува збор за љубовта дека давате се од себе без да забележите вашиот партнер. Или уште полошо, се чини дека се зема здраво за готово. Исцрпени сте од таквата енергија и туѓите очекувања. Се чувствувате како да сте стигнале до ѕидот. Совет е уште да не донесувате големи одлуки. Почекајте една минута, тргнете настрана и само гледајте. Луѓето ќе се покажат … Тогаш вие донесувате одлуки.

Водолијаж

Вашата деловна и финансиска кариера е скоро совршена. Луѓето едноставно јадат од вашата рака. Сите погледи се насочени кон вас и сите би сакале да ја знаат тајната. Околу 7 март, неколку многу важни луѓе ќе стапат во контакт со вас. Во следните две недели ќе можете да го реализирате вашиот деловен план до крај. Вашите претпоставени се воодушевени, но повторно ве гледаат малку чудно како да ги анализираат вашите методи на работа.

Риба

Во текот на месец март, ќе имате лично чувство на осаменост и тага. За вас љубовта е двигател на сè. Бидејќи сте најинтуитивниот знак на хороскопот. Околината не ве разбира и мисли дека претерувате во работите. Односот со партнерот на првата топка изгледа во ред. Сепак, знаете дека некои работи и врски останаа нејасни. Оставете го вашиот партнер прво да започне разговор. Тогаш ќе знаете што точно мисли вашиот партнер и ќе знаете какви одлуки треба да донесете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris