До 20 март, Венера е во знакот на Риби, а тоа ќе го раздрма вашиот љубовен живот! СТАРАТА љубов повторно се враќа, но бидете подготвени и на ТАЈНА ВРСКА

1 март, 2021
2478159_profimedia0269743102_ff

Болни искуства од минатото…

Од 25 февруари, Венера е во знакот на Риби и ќе остане таму до 20 март. Ова е многу интересно време за љубов и врски затоа што многу работи можат да бидат, па дури и да останат скриени зад завесата, туркани под тепих, туркани во нашата потсвест.

Во прашање е премногу чувствителност, така што ретко се играат отворени карти. Затоа што, што ако ја кажеме вистината и сме осудени за тоа, што ако покажеме чувства и го отфрлиме, што ако…

Од што се срамиме, од што најмногу се плашиме? Нешто се чува во тајност или се прави во тајност. Често под овој транзит се повлекуваме во осаменост и имаме потреба да размислуваме што е можно повеќе. Можеби така се заштитуваме од потенцијални закани и испраќаме порака до другите – не сум достапен, не можете да ме добиете. Играме и скриени игри, ловиме во матно, се обидуваме да ја вовлечеме другата страна во нашата мрежа и да ја заплеткаме во неа за да не може да избега.

Почесто влегуваме во тајни врски и започнуваме врска со зафатена личност. Се враќаме во минатото, се сеќаваме на нашата поранешна љубов, повторно ја среќаваме. Некои стари контакти се обновуваат.

Љубовта се поистоветува со жртвување

Ние привлекуваме во животот луѓе на кои им е потребна помош, кои се емоционално ранети и улогата на спасител е оживеана во нас. Премногу се жртвуваме затоа што мислиме дека таа ќе не сака толку многу, дека другата страна ќе види колку сме достојни за љубов, незаменливи и посебни само за неа. И навистина не сме свесни колку се откажуваме од себе и живееме туѓ живот, занемарувајќи ги сопствените потреби. Љубовта се поистоветува со жртва.

Понекогаш правиме нешто и потоа чувството на вина нè следи

Понекогаш бегаме од реалноста, замислуваме нешто, живееме во илузијата дека тој / таа сè уште нè сака и излегува со разни изговори зошто тој / таа не ни се јавува и зошто тој / таа не е таму, со нас. Ние сме заљубени, занесени и истовремено слепи.

Ако сме на несигурна земја, играме игри. Мислиме дека со приближување, а потоа оттргнување, ќе произведеме реакција од другата страна.

Ова е исто така време кога можеме да се вратиме на некои стари места во љубовта. Погледнете ги искуствата од минатото на нов начин, разберете зошто беше така и дали можеше да биде поинаку

Често идеализираме, паѓаме во мрежата на илузија, го гледаме она што сакаме да го видиме, а не тоа што сме, а понекогаш доживуваме повремено разочарување. Не свртувајте ја главата од реалноста.

Излекувајте се од болни искуства од минатото

Но, сега е време и да се излекуваме од болните искуства од минатото, доколку тие постојат. Постои и интуиција, тоа внатрешно чувство кое јасно ни кажува што е добро, а што не. Единственото прашање е, дали слушаме?

Прекрасно е што со оваа Венера можеме длабоко да доживееме љубов. Запознајте го нејзиното вистинско лице, лице полно со топлина, посветеност, присуство, несебичност. Поврзете се со саканата личност, почувствувајте блискост и интимност.

Неколку интересни пораки можат да дојдат преку соништа или медитација, преку една судбоносна средба или настан, нешто што не можеме да го заобиколиме, колку и да се трудиме. Можеме појасно да ги видиме сопствените слабости, да ги знаеме нашите стравови и несигурности, односно сè што го отежнува животот во нашата врска.

Каде е мојата ахилова пета?

Затоа, добро време е да комуницирате за кој било проблем што предизвикува незадоволство или растојание помеѓу вас и вашата сакана личност. Бидете романтични. Нежни. Сочувствителни. Грижете се за другите, но помислете и на себе. Емпатијата лечи. Сакајте и не трошете енергија на некој што не е подготвен да биде тука, до вас и со вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris