Ѕвездите најавуваат заљубување, разочарување и конфликт: Бидете трпеливи и внимателни оваа недела

9 март, 2021
woman-59098551920-830x0

Оваа недела е поврзана со енергијата на Нептун. Од планетарните аспекти ќе имаме сонце во аспект со Нептун и Венера, за крајот на оваа недела. Нептун може да ни донесе магични моменти, да се заљубиме, да имаме длабока поврзаност со вера и духовен аспект на животот, но исто така може да доведе до светлина, многу тајни и тајни системи, зајакнување на вирусот на грип, како и посилни реакции на надворешни фактори

Во понеделникот го прославуваме планетарниот празник, ден на жената. Со оглед на тоа што имаме убави аспекти на месецот според Венера, овој ден е идеален за да и покажеме на поубавата половина колку се грижиме за неа. Дајте насмевка, внимание, љубов, подарок за вашите девојки, жени, мајки, сестри и пријатели. Вие дефинитивно го користите овој ден за организација на цела недела, бидејќи ќе бидете многу поуспешни, бидејќи планирањето и организацијата е половина работа. Можете да постигнете многу ако прифаќате барања кои бараат голема дисциплина и фокус. Бидете во некаква изолација и молчење за да постигнете максимален успех.

Во вторник веќе имаме многу експлозивна енергија на денот што може да донесе големи фрустрации и прекини. Прилагодете се на непредвидливи работи и отстранувајте ги импулсивните реакции.

Во среда можеме да очекуваме значителни промени во законите и законските мерки. Ако треба да постигнете некои работи на долгорочни патеки, како и да добиете некои правни совети или да решите нешто во судот или на друга официјална институција, тогаш среда е идеален ден за тоа.

Четврток е ден во кој имаме аспект помеѓу Сонцето и Нептун, кој може да доведе армирана емоција, послаб имунитет, чувствителнос на стомакот и рецептивноста за инфекции и вируси.

Можете да почувствувате исцрпеност, поспаност и конфузија.

Во петок, еден ден пред младата месечина, ситуацијата кулминира и носи низа емоционални и физички реакции, од раздразливост, несоница, проблеми со стомакот, главоболки, чувствителност на психата и личноста. Обидете се со максимизирање да се оддалечите од сето она што може да предизвика тензија во вашиот живот. Не внесувајте конфликти и кавги.

Во сабота имаме посебен млад месец во знакот на риба активирана од Венера и Нептун. Тоа носи љубов и активирање на емоционални односи, особено оние од далечински или тајни врски. Проекти во врска со театарот, филмот, музиката, дејствувањето, уметноста, сите добри работи, сега се извршуваат во следниот месец. Квалитетот на убавината сега има најсилно влијание, па се фокусира на сè што претставува убавина за вас.

Имаме две насоки во недела. Едната е врзана за Венера и полето на љубовта, емоциите, магијата, а другата е поврзана со сопствени ставови и вредности и инсистирање на нивна гледна точка. Првата носи романтика, љубов, но исто така открива невистини и разочарување. Другата носи динамика, подготвеност за борба против нетолеранцијата. Изберете мудро и само полека. Трпението е клучот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi