Ѕвездите ве охрабруваат да се осмелите на промени: Голем успех ги чека луѓето родени во овие 4 знаци на Зодијакот

22 март, 2021
oracle-girl-21339761920-830x0

Астрологот Јасмина Мрдаљ предвидува што не чека до крајот на неделата

Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината низ знакот Рак, кој носи настани на емотивно ниво, а пред се во областа на семејството, местото на живеење, домот и приватниот бизнис.

Ако сакате да купите или продадете имот, сега е добро време. Некој работи на преселување или започнување на сопствен бизнис, затоа искористете ја оваа недела за тоа. Сите промени што ги сакате во тој план сега се поддржани. Реновирање, проширување на семејството или домување исто така е поддржано.

Сите долгорочни планови што сакате да ги постигнете се поддржани со енергија на првиот ден од неделата.

Започнете ги сите промени што сакате да ги направите на долг рок во понеделник. Особено е корисно за Рибите, Биковите, Близнаците и Водолијата. Ако се одлучите на некои важни проекти на овој ден, ќе имате доволно истрајност и упорност за да имате поволен исход.

Во вторник, можете да се чувствувате особено уморни и исцрпени, затоа одморот и повлекувањето од активностите се од голема важност. Не влегувајте во емотивни дискусии, повлечете се во себе, извршувајте ги должностите што ги имате во тишина. Контролирајте ги вашите импулсивни реакции.

Среда е ден во кој е нагласена експлозивната енергија што води до секакви недоразбирања и конфликти. Ќе ве иритираат ситници, а само мал гест, збор или постапка ќе биде доволен да ве извади од такт и бурно да изреагирате.

Бидете подготвени да чекате, да одолговлекувате и да ги одложувате своите планови и обврски. Ако успеете да не ја потенцирате вашата личност и да не ги наметнувате своите ставови на другите, може да постигнете многу интересни сознанија и пресврти.

Во четврток, обидете се да бидете што е можно пориземни. Ќе се залагате за некои од вашите верувања и убедувања и во тоа име ќе инсистирате да работите сами. „Патот до пеколот е поплочен со добри намери“ е мотото што треба да го погледнете овој ден. Ќе мислите дека им правите нешто на другите во име на љубовта, а всушност тоа е чин на себичност и лични импулси.

Доколку сте свесни за ова и не претерувате во емоциите и неумереноста, овој ден ќе ви донесе инспирација и добро чувство.

Резервирајте го петокот за убавина и љубов. Сонцето и Венера се спојуваат. Ова е аспект на голема љубов. Сè што правите на овој ден треба да има најголема можна вредност. Имате доволно самодоверба, храброст и смелост да започнете големи проекти, но и љубовни врски.

Бидете директни, отворени, искрени и ќе добиете многу. Овој ден е резервиран за храбри луѓе, оние кои се осмелуваат да ги остварат своите соништа.

Најдобро е да ја поминете саботата во физичка активност, расчистување на документи, електронски пораки и чистење на просторот за живеење. Вие сте многу критични, што доведува до кавги и негодувања. Одете во природа, грижете се за вашето здравје, како и поздрав начин на живот. Бидете вредни.

Неделата ја завршуваме со полна месечина во знакот на Вага. Покрај тоа што носи кулминацијата во сите партнерства, таа носи раздразливост, несоница, проблеми со желудникот, уринарниот тракт и бубрезите.

Дозволете ситуациите и луѓето да се случуваат без отпор од ваша страна. Бидете будни и бидете свесни што ви се случува. Никој не е случајно во вашиот живот, затоа погледнете ги подлабоките пораки што ги носат луѓето околу вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris