Еве што открива денот кога сте родени за вашиот карактер! Луѓето родени на ОВОЈ ден во седмицата се сметаат за НАЈСРЕЌНИ!

7 март, 2021
337841_valentines-day-4582373-1920_f

Според астрологијата и нумерологијата, секој ден од неделата има свое значење и може да влијае на карактеристиките на личноста родена на тој ден.

На ден од неделата сте родени?

Понеделник

Понеделник се смета за среќен ден, нов почеток и симболично претставува дека луѓето кои се родени на овој ден имаат долг живот и лесно постигнуваат успех. Иако го сметаме понеделникот за „тежок“ ден, тој всушност е идеален за деловни потфати бидејќи претставува нов почеток. Сè што започнувате во понеделник и не го одложувате може да ви донесе успех. Владетел на понеделникот е Месечината, така што се верува дека луѓето родени во понеделник се енергични, смели и прифаќаат животни промени на полесен начин во споредба со другите.

Вторник

Вторник се смета за ден кој носи помалку среќа од понеделник. Се верува дека луѓето родени на овој ден мора да постигнат сè самостојно и да работат напорно за да ги исполнат своите цели. Марс е планета што владее во вторник – повикува на акција, но лесно може да стане планета на конфликт и незадоволство, па свадбите не се препорачуваат на овој ден. Вторник децата се вредни, интелигентни и секогаш си дозволуваат да бидат водени од умот. Нивната најголема слабост е што тие не се вешти во изразување чувства и честопати ги потиснуваат емоциите во себе.

Среда

Среда е ден со кој управува Меркур, планетата на комуникација, учење, школување и напредување. Се верува дека луѓето родени во среда имаат големи шанси да бидат здрави и успешни. Ова е добар ден за нови потфати и патувања, а личноста родена во среда е амбициозна, авантуристичка и лесно се прилагодува на животните околности.

Четврток

Со овој ден управува Јупитер, планетата на напредокот, експанзијата, радоста и големата среќа. Се верува дека луѓето родени во четвртокот се весели, хедонистички и сакаат да уживаат во животот во потполност. Исто така, тие се добро организирани и перфекционисти во бизнисот што го прават. Тие имаат многу развиена емпатија, па затоа не им е чудно да се приклучат на хуманитарни активности.

Петок

Петок се смета за најсреќен ден во неделата. Овој ден го означува почетокот на викендот, носи добра енергетска вибрација, но со него владее и Венера, планетата на љубовта, убавината и богатството. Се верува дека луѓето родени во петокот имаат романтична природа, експресивна убавина и имаат развиено чувство за естетика. Овие се најчесто сонувачи на љубовна природа, уметнички души кои живеат во сопствениот свет. Сепак, кога талкаат во реалноста, тие имаат неверојатна харизма и заводлива енергија на Венера.

Сабота

Со саботата управува Сатрун, планетата на претпазливост, учење и напредок. Во астрологијата, Сатурн се смета за планета која нè „мачи и учи“, што значи дека луѓето кои се родени во саботата ќе научат на потешкиот начин по кој пат да одат. Сепак, се верува дека на овој ден се раѓаат успешни, храбри луѓе кои имаат јасна цел пред себе. Овие се обично креативни лидери кои можат да создадат подобра иднина и свет за сите нас.

Недела

Недела е сончев ден (Sunday на англиски јазик) – ден со кој управува сонцето. Луѓето родени во недела се семејни, лојални, пријателски расположени и љубезни. Тие сакаат да планираат и се многу вредни. Тие сакаат да организираат прослави и најмногу да уживаат во атмосферата на топол дом. Нивната главна сила е љубовта.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris