ФАКТИ И ЗАБЛУДИ: Осум работи за ВОДОЛИЈАТА ШТО ТРЕБА ДА ГИ ЗНАЕТЕ!

24 јануари, 2021
2701_vodolija_f

Ниту една друга личност во астрологијата не е приближно блиска како Водолијата. Тие можат да бидат непредвидливи и малку „надвор од сите“, но сепак има одредена комплексност со нив.

Астрологијата е многу важна за многу луѓе. Можеби не е омиленА кај секого, но секако ни помага да се разбереме малку подобро.

Без разлика дали навистина верувате во хороскоп, или тоа само ви дава забава, постојат некои работи што треба да ги знаете за Водолијата, вклучувајќи ги сите факти и заблуди за овој комплициран знак на Зодијакот.

Факт 1: Овој хороскопски знак секогаш ги инспирира другите
Водолијата е иновативен хороскопски знак кој секогаш размислува напред и не гледа ништо друго освен можности. Всушност, Водолијата е во состојба да види можности на оние места каде што другите би се откажале. Само затоа што има натпис на кој пишува „Затворен пат“ или не значи дека треба да се свртите и да се откажете.

Овие знаци се, всушност, она што ги тера Водолиите да ги следат помалку проодните патеки во животот, со цел да ја пронајдат можноста што очајно ја посакуваат. Таа активна решеност сè да се сврти наопаку и да се погледне на светот поинаку е токму тоа што инспирира толку многу луѓе околу нив.


Можеби не се ни свесни колку влијаат врз другите, но ако поминете доволно време со Водолија, ќе забележите дека и самите станувате бунтовни и почнувате да ги игнорирате тие знаци.

Факт 2: Водолијата е повеќедимензионално суштество
Пред да бидат откриени сите планети во Универзумот, со Водолијата владееше Сатурн, планетата на структурата и развојот. Како што знаеме, денес со Водолија управува Уран, планетата на непредвидливост и бунт.

Важно е да не се држите строго на едната или на другата планета кога станува збор за Водолија, бидејќи овој знак е парадокс. Постои дел од нив што може да делува повеќе како менаџер на задачи кој сака да ја заврши работата и има ласерски фокус кога станува збор за целите.

Потоа, тука е и другиот дел од Водолијата, кој сите се состојат од тоа да бидат чудни, извртени и да си одат по својот пат во животот. Тоа е само дел од причините зошто Водолијата е единствена и мистериозна, со неа се случуваат многу работи што само гребење на површината не може да ги открие.

 1. Факт: Водолијата е визионер
  Ако некој знак може да биде пример за тоа како да ги претворите вашите соништа во реалност, тоа би било Водолија. Водолијата е фиксен знак, што значи дека (како Шкорпија, Бик и Лав) е способен да создаде темели на соништата и концептите и да направи нешто реално од нив.

Водолијата е таа што води список со обврски на нејзиниот мобилен телефон, ги планира сите одмори со тимот и добива унапредувања на работа. Кога нешто ќе им падне на ум, тие знаат дека, буквално, сè може да се случи.

Да се ​​има таков отворен ум значи дека сè е можно и дека дури и ако нешто не оди како што замислувале на почетокот, секогаш постои друга можност да чека да се открие.

Факт 4: Овој знак е слободен дух
Водолијата е воздушен знак (како Вага и Близнаци), затоа мора да бидат слободни и неограничени како ветрот. Заедницата и пријателството се исклучително важни за Водолијата, но им треба и нивната слобода и независност.

Ништо не прави Водолијата да се чувствува ограничено и стегнато како кога ќе и кажете „не“. Водолијата треба да може да ги рашири крилјата за да го истражува светот и сè што може да понуди.

Ова може да им отежне да остварат длабока врска со луѓето, но тие исто така знаат дека оние што добро ги познаваат знаат дека потребата за слобода им е исто толку важна колку и пријателството.

Сепак, постојат многу заблуди за овој хороскопски знак, кои ќе ви ги претставиме сега.

 1. Мит: Водолијата е повлечен
  Оваа заблуда може да биде тешко да се разбие бидејќи Водолиите се познати по тоа што го сакаат времето што го поминуваат сами , но сепак е заблуда. Да, Водолијата е тип на личност која лесно „согорува“ кога поминува премногу време во општеството и можеби ќе треба повеќе време од другите хороскопски знаци за да ги наполни „батериите за општеството“, но тоа не ги прави повлечени.

Исто како што ги ценат блиските врски со пријателите и семејството, тие исто така го ценат времето „само за нив“, макар и само неколку минути. Водолијата може да биде поинтуитивна со себе отколку со другите, но таа интуиција им помага да знаат кога е време да ги наполнат батериите и да се грижат за себе, наместо секогаш да им помагаат на другите.

 1. Заблуда: Овој знак е површен и себичен
  Бидејќи Водолијата е позната по тоа што е малку подалечна и воздржана, лесно е да се размисли колку се ладни и преокупирани со самите себе. Сепак, како и секој друг хороскопски знак, Водолијата има вродена потреба да одржува силни врски и пријателства што траат цел живот.

Отвореноста кон другите е застрашувачка и кога Водолијата ќе помисли на фактот дека другите може да се предомислат во секој момент и одлучи дека тоа не е она што тие го сакаат, тој претпочита да успорува и да ги држи сите на растојание за да се заштити себеси.

Значи, овој дел од нивната личност е одбранбен механизам, а не начинот

 1. Мит: Тие имаат тенденција да проповедаат
  Не е изненадување што Водолијата изгледа толку тврдоглава, па затоа разговорите со нив треба да ги засновате на што е можно повесели теми, бидејќи кога станува збор за политиката и теориите на заговор, постојат големи шанси Водолиите да имаат што да кажат за тоа. Тие се страствени! Но, да проповедаме? Не!
 1. Мит: Водолијата сака да се препушта на текот на настаните
  Оваа заблуда може да изгледа контрадикторна со фактот дека Водолијата е слободен дух. Овој знак може да дејствува како еден од мрзливите знаци кои се грижат само за тоа како да си поминете убаво и не се посветувате на ништо, но во рамките на овој знак се случуваат силни мисли.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi