ХОРОСКОП ЗА 13-ТИ МАЈ: Јарецот го мачи љубовта, Бикот ќе добие добра вест, а еден знак е на работ на КАВГА

13 мај, 2021
5f1020b4b404a7a25eb089e0_006-1 taurus zodiac sign

ОВЕН

Ве интересира некој нов и во моментов се обидувате да се фокусирате на тоа. Не се занесувајте со нови љубовни авантури, особено ако сè уште не сте се расчистиле со некого од минатото. Спомените што ве измачуваат можат да станат непремостлива пречка за нова романса.

БИК

Избегнувате контакт со луѓе кои ве исцрпуваат. Сепак, бизнисот не знае за такво однесување, па затоа ќе бидете принудени да издржите неколку состаноци на кои, на крајот, ќе научите неколку позитивни вести што ве афирмираат лично.

БЛИЗНАЦИ

Ако ја пренесете својата нервоза и напнатост на вашиот партнер, постои голема шанса да ја пренесете кризата во вашето опкружување. Со помош на еден член на семејството, ќе го вратите оптимизмот, иако реалната состојба сепак бара голема претпазливост.

РАК

Ве очекува важна лекција во која треба да ја надминете својата страст која е вашата главна одлика што често работи против вас. Вие сте свесни за вашиот потенцијал, но исто така мора да бидете свесни дека не можете да одите низ ѕид.

ЛАВ

Вие сте полни со себе и сте на пат да реализирате големи планови. Знаете дека сите успеси доаѓаат само кога е вистинското време за тоа. Денот носи голем број поволни можности, затоа бидете подготвени за нив. Ако планирате патување, разгледајте ја можноста за одложување.

ДЕВИЦА

Безопасна ситуација со партнерот се заканува да се претвори во сериозен конфликт. Вашите очекувања и она што го добивате не се во согласност. Пред да ја комплицирате врската, размислете повторно дали проблемот е доволно голем за да направите драма од тоа.

ВАГА

Имате многу планови и очекувате наскоро да лансирате некои од нив. За жал, денешните настани нема да ви донесат големи промени, освен што околностите ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за некој како вас.

ШКОРПИЈА

Се вртите во круг затоа што не прифаќате некои мали порази. Ова се некои крајно безначајни работи, и вие направивте драма со повеќе акции. Можеби е време да ги анализирате вашите внатрешни пориви, поради што вашето его не прифаќа отстапувања, дури и симболично.

СТРЕЛЕЦ

Самодовербата и арогантниот став ја иритираат околината што веќе некое време има трпеливост за сите гафови што ги направивте. Ако не се потсоберете, на крајот на денот може да доживеете многу непријатна ситуација од која нема лесно да излезете.

ЈАРЕЦ

Љубовните проблеми се на повидок. Се чини дека напорот што го вложивте во врска со некој близок не е препознаен. Очекувате реакција од другата страна, но таа отсуствува. Ограничете го вашето трпеливост, а потоа реагирајте, бидејќи секое понатамошно одложување ја комплицира врската.

ВОДОЛИЈА

Соочени сте со нерамнотежа помеѓу она што го знаете дека е рационално и она што го чувствувате интуитивно. Се двоумите, премногу е луцидно да донесете важна одлука само врз основа на чувствата, без начин да го докажете тоа. Не оправдувајте се на никого, вашата проценка е непогрешлива.

РИБА

Мечтаењето што ве совладало е исто така проектирано на љубовниот план. Спуштете се на земја, поради изразената промена на расположението, вие сте почувствителни, што може да ги комплицира односите и да доведе веќе разнишана врска до сериозно искушение.