ХОРОСКОП ЗА 14-ТИ СЕПТЕМВРИ: Стрелецот и Ракот добиваат пари, а Овенот ШАМАР!

14 септември, 2021
1600771626-zodiac-sign-4374404

Овен

Финансиите се во преден план. Еден пријател ви бара пари за заем, и како да ви удриле шлаканица. Вашата прецизност не толерира апстрактни концепти како заем за кој не е познато кој е рокот за плаќање. Не бидете премногу строги.

Бик

Ви се отвораат убави деловни можности, ветува дневниот хороскоп. Претстојат преговори за можна соработка со странски земји, како и шанса за долго патување на кое ќе го подобрите вашиот бизнис. Не дозволувајте оваа шанса да пропадне поради вашата моментална мрзеливост.

Близнаци

Можеби денес ќе сретнете личност со која ве очекува романтична авантура. Меѓутоа, ако ја намалите возбудата, врската може да трае. Покрај тоа, избегнувајте пазарење бидејќи може да направите грешка што нема да можете да ја поправите подоцна.

Рак

Иако сте свесни за тежината на финансиската состојба, тоа не ве спречува да ги користите сите ваши аналитички вештини и да потрошите одредена сума пари за мали задоволства што ќе ги споделите со драги луѓе. Тоа е единствениот начин да се чувствувате корисни на овој ден.

Лав

Одвојувате малку слободно време, но не се организирате на вистински начин, нагласува дневниот хороскоп. Пасивноста може да ги наполни туѓите батерии, но за вас може да биде извор на голема напнатост, која, доколку не ја исфрлите од себе, се заканува да прерасне во агресија.

Девица

Со вас, се оди во пакет, работа, пари и љубовен живот. Сепак, од вас се бара да се прилагодите на новите околности. Не сте издржливи, па сето тоа ви пречи бидејќи секоја промена што не сте ја предизвикале кај вас предизвикува фрустрација и незадоволство.

Вага

Бегството од реалноста е најлесно ако се фокусирате на нечиј живот и проблеми кои не ви припаѓаат. Иако верувате дека сте на света мисија за спасување други луѓе, во позадина всушност само избегнувате да се соочите со сопствените проблеми што ве чекаат само вас, советува дневниот хороскоп.

Шкорпија

Мачени сте од нерешени односи со пријателите што ги познавате долго време. Не останува ништо друго освен сериозно да се зборува за се. Ситуацијата не е лесно да се реши бидејќи сте врзани за нив од животни околности на кои не можете да влијаете.

Стрелец

Ве очекуваат поволни договори, успешни набавки како и стабилизација во областа на финансиите, ветува дневниот хороскоп. Ако донесувате важна одлука, денот е соодветен за тоа. Бидете упорни, не откажувајте се од започнување нови проекти бидејќи слична можност нема да се повтори наскоро.

Јарец

Добивате вести што практично се патоказ, предупредува дневниот хороскоп. Свесни сте дека оваа информација покажува каде одите понатаму, но не ви е јасно која е крајната цел. Прифатете го предизвикот и оставете го времето да ви ги донесе одговорите на сите прашања што ве мачат денес.

Водолија

Амбициозни сте и на пат кон реализација на големи планови, објавува дневниот хороскоп. Сепак, заборавате дека сите успеси доаѓаат само кога е вистинското време за тоа. За вас, овој период не е пресуден, затоа постапете соодветно. Ако планирате патување, одложете го.

Риба

Не прифаќајте нови обврски, најдобро е денот да го поминете во минимални деловни активности. Ве очекува поголема парична добивка наскоро, што во голема мера може да реши барем дел од финансиската тензија што ве мачи, ветува дневниот хороскоп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi