ХОРОСКОП ЗА 16ти ФЕВРУАРИ: Овенот очекува разговор, а два знака ќе добијат понуда која не се одбива

16 февруари, 2021
1613407738_horoskop

ОВЕН

Имате разговори од кои премногу очекувате. Темите не се важни, но вие им дадовте значење. Конкуренцијата во ставови го губи секакво значење затоа што крајната цел не постои. Не трошете зборови, особено ако некој од кој не верувате е од другата страна на улицата од вас.

БИК
Возбудлив ден, претстојат бројни деловни состаноци. Ќе се сретнете со интересна личност со која наоѓате заеднички интерес што најавува можност за плодна соработка. Вечерта посветете ја на себе си и на вашата сакана со која ве очекуваат прекрасни моменти на љубов и топлина.

БЛИЗНАЦИ

Се обидувате да внесете новини за кои долго време размислувавте во вашата деловна активност. Чекате поволен момент да го претставите предлогот пред луѓето одговорни за истиот. Не смеете да чекате премногу долго, да преземете иницијатива и да го најавите разговорот.

РАК

Се прашувате себеси дали патот по кој се движите е вистинскиот. Потребата за промена не доаѓа од незадоволство од работата, туку од многу посложени причини што не сте во можност да ги видите сами. Не барајте причини во другите, преиспитајте се.

ЛАВ

Постојано зборувате за промена, така што станува исцрпувачка за вашата околина, особено за соработниците. Вашите стравови ги проектирате најмногу кај женскиот дел. Со давање невнимателна изјава, можете да предизвикате жесток конфликт, иако верувате дека сте добронамерни.

ДЕВИЦА

Промените на работното место најавуваат нов почеток. За вас, вестите се охрабрувачки, бидејќи тие се однесуваат на вашата финансиска состојба. Влијателна личност дава предлог, што ве засега. Ова е сигурен сигнал дека сè се развива во насоката што ја посакувавте.

ВАГА

Не знаете зошто пропуштивте деловна понуда што неодамна ја имавте. Во врска со ова, ве чека разговор во кој нема да ви биде пријатно. Ако сте подготвени да критикувате и да понудите логично оправдување, работата не може да биде изгубена.

СКОРПИЈА

Принудени сте да ги чувате туѓите тајни, а тоа е тешко за вас. Свесни сте дека решението за нечиј проблем е едноставно, но не сте во позиција да се мешате. Останете трпеливи, бидејќи дури и да зборувавте, никој не би ве сфатил сериозно.

СТРЕЛЕЦ

Ако рационално ја анализиравте вашата позиција, ќе признаете дека не е толку лошо. Проблемот е во тоа што сте склони кон лелекање и критикување, па така собирате такви луѓе околу вас. Слушајќи ја вашата околина, паѓате во песимизам, што, всушност, воопшто не е добро.

ЈАРЕЦ

Вие сте под голем притисок. Од вас останува да спроведете одлуки што не ве засегаат само вас. Од друга страна, потребна ви е поддршка од партнер, но не ја добивате. Можеби ова е можност да преземете целосна одговорност и самите да ги завршите работите.

ВОДОЛИЈА

Вие сакате конкретни работи. Сè околу вас е здодевно и не знаете што да прогласите за водечка sвезда денес. Досадно ви е од работата, а ниту врските не се подобри дома. Не се откажувајте, меланхолијата е минлива, исто како и овој ден.

РИБА

Вашиот партнер ве провоцира и искушува, па затоа, надвор од влијанието, излегува нешто за што сте сакале да молчите. Сè може да кулминира со одлука од која се плашите. Вие сте во незавидна позиција, не сакате да одите понатаму, но не би сакале ниту да раскинете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi