ХОРОСКОП ЗА 2-РИ МАЈ: Лавот ќе се жали, Рибите ќе треба да направат избор, а Шкорпијата ќе се разочара

2 мај, 2021
8ae4164327fbe5872e6fe8b06db80f93c62742bf

ОВЕН

Не верувате во различните ветувања со кои ве трупаат. Треба да бидете целосно ангажирани и да си помогнете себеси да најдете решение. Се очекува дека сè ќе стагнира, затоа не обидувајте се да започнете некоја нова деловна активност.

БИК

Транзитите на планетите ви даваат можност конечно да ги претставите идеите, кои досега биле погрешно разбрани, и да добиете поддршка од колегите од кои најмалку очекувавте. Исто така, ќе имате официјално запознавање со влијателна личност што ја познавате само од гледање.

БЛИЗНАЦИ

Ве иритира што сте ја научиле вашата околина дека сте иницијатор за сè. Расположението е такво што денес повеќе сакате одговорноста да ја има некој друг, а вашата задача да биде весел гостин кој треба да си помине убаво.

РАК

Има ненадејни трошоци, но не се вознемирувајте затоа што ќе можете да ја стабилизирате ситуацијата. Побарајте поддршка од пријател. Избегнувајте средба со вашиот партнер бидејќи една безопасна несмасна реченица може да биде причина за сериозна кавга.

ЛАВ

Ако рационално ја анализиравте вашата позиција, ќе признаете дека не е толку лошо. Проблемот е во тоа што сте склони на лелекање и критикување, па затоа собирате такви луѓе околу вас. Слушајќи ја вашата околина, запаѓате во песимизам, што, всушност, воопшто не е ваш.

ДЕВИЦА

Време е да се реорганизираме. Чистењето и во вашиот дом и на работното место ќе создаде средина за реализација на многу деловни проекти. Но, ако за момент се откажете од сите професионални активности, ќе сфатите дека не сте центарот на светот.

ВАГА

Вистинско време е да ги реализирате вашите планови, особено ако соработувате во странство. Покрај тоа, ваквите транзити можат да донесат интересно запознавање со личност која е далеку, и која ја среќавате на чуден начин, на пример, преку социјалните мрежи.

ШКОРПИЈА

Денес сте слаткоречиви со сите. Вашето добро расположение е, всушност, маска за чувството на несигурност што ве обзеде. Потсвесно сакате да ги мотивирате другите луѓе да возвратат со вашите добронамерни коментари. Ќе се разочарате.

СТРЕЛЕЦ

Вашето расположение е нестабилно, ова е еден од оние денови кога е подобро да се повлечете и да поминете часови во осаменост. Вистинската причина за сето ова е хронична несоница, па неуредниот ритам на животот си ги зема последиците. Почастете се со искрена пауза.

ЈАРЕЦ

Опседнати сте со деловни проблеми. Сепак, ова не е поле каде што можете да очекувате важни настани. Еден член на семејството треба да биде во центарот на вниманието, бидејќи од него доаѓа голема поддршка, што ќе ве возбуди. Размислете внимателно за тоа како ќе се заблагодарите.

ВОДОЛИЈА

Вие не се движите. Само кога мислите дека нешто започнало, нова пречка ве враќа на почетната позиција. Вие не решавате ништо со нервоза, потребно е да се задржи трпеливоста. Денот што изминува носи интересна животна лекција.

РИБА

Време е за избор. Отфрлете неколку работи што ве загрижуваат веќе некое време. Без разлика дали станува збор за човечки ресурси или проекти, ве чека тешка одлука за ограничување, што ќе направи многу луѓе да бидат огорчени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi