ХОРОСКОП ЗА 29-ТИ МАЈ: Бикот ќе добие решение за проблемите од пријателите, Рибите имаат работа до гуша

29 мај, 2021
2e714ea60794e11711b22beaf2c9dfa5dbbffc2f

ОВЕН

Напнатоста сериозно расте во вас затоа што се соочувате со големи предизвици што треба да ги решите. Работите одлично под притисок, но во моментот кога ќе ги завршите работите, имате значителен пад на енергијата, што може да остави трага во вашето здравје.

БИК

Мал прилив на пари не е доволен за покривање на сите трошоци. Се потпирате на вашиот партнер, наместо да ги засукате ракавите и да го обезбедите излезот самостојно. Дајте им шанса на вашите пријатели, еден од нив може да ви предложи одлично решение што вие самите не го гледате.

БЛИЗНАЦИ

Уморни сте од темпото што ве притиска. Ова е период од годината кога ви треба пауза. Ден поминат со семејството и опуштена атмосфера, тоа е она што ќе ве зајакне. Мислите дека е невозможно и заборавате дека немањето избор е избор.

РАК

Сè што правите, се враќате да го поправите. Предизвикувачките аспекти покажуваат дека ве чека стрес, особено ако очекувате брзи резултати од сè што правите. Реакцијата на околината на вашата работа е несоодветна, не очекувајте проценка бидејќи ќе биде неповолна.

ЛАВ

Се борите помеѓу тоа да бидете достапни за секого и потребата да реагирате искрено, охрабрени од вашето мислење, кое со задоволство би им го испратиле на другите. Резултатот може да биде губење на енергија и пад на имунитетот, па дури и акутно заболување.

ДЕВИЦА

Време е максимално да се посветите на своите обврски и да ги решите еден по еден, еден по еден. Финансиската состојба значително се подобрува, па затоа е вистинско време да ги расчистите долговите и заостанатите долгови пред да одите на шопинг.

ВАГА

Во атмосфера на општ хаос, вашата рационалност е на ниво, правите прецизна разлика помеѓу важното и ирелевантното, но другите луѓе не можат да го следат тоа. Ве полудува, ако не најдете начин да се ослободите од вишокот напнатост, тоа ќе избие на непосакуван начин.

ШКОРПИЈА

Од утрото не успевате да го фатите ритамот со обврските. Вие не завршувате ништо според планот. Не расправајте се со колегите, смирете ја напнатоста, непотребно сте нервозни за ситници. Предизвикувачките транзити ве направија пречувствителни. Пазете се од вируси.

СТРЕЛЕЦ

Нетактични сте и не можете да воспоставите комуникација и на работа и во љубов. Ако одложите договори и напорни активности, ќе избегнете да се нервирате. Без оглед колку сте посветени и одговорни, добро е време да одморите.

ЈАРЕЦ

Времето поминато во друштво на блиски луѓе, како и случајните разговори со нив, ќе ги наполнат вашите батерии за подолг временски период. Доброто расположение може да се разниша ако ве стигнат вести за кои во овој момент не очекувате.

ВОДОЛИЈА

Под голем притисок сте, и тоа е сосема спротивно на вашиот темперамент. На саканата личност и е потребна поддршка и нема доволно разбирање за вашата несериозност. Не зборувајте премногу денес, секоја тема е ризик за отворен конфликт.

РИБА

Не се чувствувате најдобро и имате премногу да направите. Не сте во можност да ги исполните сите обврски што можат да предизвикаат целосен пад на енергијата и колапс во текот на неделата. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете сè што може да почека за поповолен момент.