ХОРОСКОП ЗА 8-МИ ЈУЛИ: Бикот ќе добие неповолни вести, а Девицата ја чека жестока расправија

8 јули, 2021
34a5a77e3f334d5e14a16d02bed06e44197cff47

ОВЕН

Малa пауза за вас значи многу. Краткорочното полнење со позитивна енергија е потпомогнато од вниманието на некој близок кој денес несебично ве тушира. Уживајте во скапоцена пауза, ќе ви треба многу фитнес за претстојните обврски.

БИК

За вашиот денешен хороскоп, неповолни деловни вести пристигнуваат од пријател или долгогодишен соработник кој е во странство. До крајот на денот, ќе сфатите дека не е толку црно како што изгледаше на прв поглед. Во љубовта очекувајте пријатно изненадување, кое ќе ве направи среќни.

БЛИЗНАЦИ

Околу вас владее голем хаос, а вам не ве бива за тоа. Стагнирате таму каде што се најдовте, но не губете надеж. Сето ова што се случува денес, во суштина, отвора поволни можности за кои веќе, некаде во себе, имате големо чувство.

РАК

Заплеткани сте во еден маѓепсан круг. Решението е точно пред вашиот нос, но вие упорно се држите до старата приказна што ја оправдува целата блокада во која се најдовте.
Одговорноста ја ставате на своите блиски, се преправате дека сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

ЛАВ

Постои можност да се оствари вашата желба за промена на работното место. Грижете се, мора да бидете свесни дека ако го направите тоа, тогаш влегувате во сосема нов живот по кој нема враќање на стариот.
Затоа денешниот хороскоп ве советува добро да размислите дали ова е токму она што го сакате.

ДЕВИЦА

Денешниот хороскоп знае дека сте под голем притисок и дека се очекува да спроведете не многу популарни мерки.
Со вашето присуство, нема да можете да спречите жестоки дискусии во кои ќе има тешки зборови. Затоа, заземете став и кажете го она што го имате без многу зборови.

ВАГА

Нешто важно на што сте работеле, добива нова форма. Инсистирањето на подобрување на комуникацијата може накратко да ви го одвлече вниманието и да ве натера да превидите во важен момент.
Дневниот хороскоп ве потсетува да бидете внимателни во сообраќајот, особено ако сте возач.

ШКОРПИЈА

Можна е понуда на партнерство со влијателна личност која се враќа во вашиот живот како некој од кого некогаш сте научиле многу. Можеби идејата не ве привлекува затоа што не нуди брз успех. Не двоумете се, бидејќи ќе мора да чекате на таква шанса долго време.

СТРЕЛЕЦ

Од една страна имате луѓе супериорни од вас, а од друга страна оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег, од кои зависи нивната судбина. За да ги задоволите сите, треба да одмерите правилно. Бидете решени, вашето чувство за правда ќе победи, ви кажува дневниот хороскоп.

ЈАРЕЦ

Ве очекуваат пријатни деловни разговори. Иако скришум направивте некои потези, вашата работа и посветеност на работното место не поминаа незабележани. Од друга страна, мало напрегање во врската со саканата личност е минливо, па хороскопот денес ве советува да не обрнувате воопшто внимание на тоа.

ВОДОЛИЈА

Денешниот хороскоп вели да избегаме од реалноста препуштајќи се на сферата на имагинацијата и соништата. Вие погрешно ја толкувате љубезноста на личноста која ви испраќа сигнал да ве почитува со своето добронамерно однесување и верувате дека на повидок е флертувањето и објавувањето љубовна авантура.

РИБА

Вашето присуство е пожелно на секоја забава. Од вас зависи дали ќе ја искористите вечерта и ќе запознаете личност која сака да ви се доближи.
За да може атмосферата да биде целосна, совладете ја својата духовитост за да не оставите впечаток на несериозна личност, ве советува дневниот хороскоп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi