ХОРОСКОП ЗА 9-ТИ ЈУЛИ: Јарецот дознава што му се случувало пред нос, а Ракот прави грешка од замор

9 јули, 2021
c7f0e5b00e5ee32974b55c2be62b34d100512df5

ОВЕН

Вие сте полни со идеи кои ја исполнуваат вашата околина. И покрај тоа што сте омилени во општеството, станувате заморни затоа што премногу зборувате. Се чини дека брзината со која се изразувате пред другите луѓе е површна, па денешниот хороскоп ве предупредува да зборувате помалку и да работите повеќе.

БИК

Вашиот авторитет е во преден план. И покрај тоа што ви се допаѓа кога луѓето ве прашуваат за вашето мислење, понекогаш не ви се допаѓа. Сега е таков момент. Итно ви треба пауза, затоа не двоумете се, направете подолга пауза за време на која ќе се опоравите.

БЛИЗНАЦИ

Вие се стремите кон слобода, подобро е да се воздржите затоа што не е поволен период за бунт. Дисциплинирајте се и завршете сè што се очекува од вас навремено, избегнувајќи на тој начин напнати аспекти што можат да ви го расипат расположението и да ги уништат денешните планови.

РАК

Наједноставните активности, кои, патем, бараат малку напор, денес се изведуваат со голема тешкотија. Овој вид дневен хороскоп ве тера да застанете и да размислите за одложување на сè за друг ден, бидејќи грч што нема да успеете да го надминете, ќе произведе грешки што се неприфатливи.

ЛАВ

Вие се потпирате на други луѓе. Можеби сте премногу уморни, па тоа е вистинската причина за повлекување и предавање на судбината. Работите можат да станат непријатно комплицирани ако не преземете одговорност и ги завршите своите обврски на време, дури и ако е непријатно за вас.

ДЕВИЦА

Изложени сте на непријатности. Ако продолжите да одбивате да ја прифатите новата ситуација, ќе ги влошите работите. Покрај тоа, очекувајте компликации со службените лица, па затоа советот е дека сè што правите да биде законски исправно. Ако прочитате меѓу редови во ситуацијата во која се наоѓате, ќе ги избегнете проблемите најавени од дневниот хороскоп.

ВАГА

Уморни сте од темпото што ве притиска. Ова е период од годината кога ви треба пауза. Ден поминат со семејството и опуштена атмосфера, тоа е она што ќе ве зајакне. Мислите дека е невозможно и заборавате дека немањето избор е избор.

ШКОРПИЈА

Шкорпиите со задоволство го читаат дневниот хороскоп за 9 јули, бидејќи во деловниот план конечно пристигнува охрабрување. Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се борите веќе некое време. Конечно се наѕира епилогот на нешто на што работевте долго време. По долго чекање, чувствувате чувство на мала победа, па имате право да си дозволите кратка пауза.

СТРЕЛЕЦ

Време е за пауза. Расположението го подобрува состанокот со пријатели кои биле дел од вашето секојдневие во минатото. Изобилство теми и релаксирачки разговори можат да бидат еден вид магична формула за експресно закрепнување од сè што ве изморило во минатото.

ЈАРЕЦ

Поволен ден да му пренесете на семејството сè што ви е при срце. Денешниот хороскоп нагласува дека имате шанса да имате конструктивен разговор од кој ќе научите детали за кои не сте сонувале. Ова се работи што беа толку очигледни, но сè уште не сте ги сфатиле.

ВОДОЛИЈА

Додека се занимавате со неважни проблеми, ви бегаат големи работи. Фокусирани сте на сложеноста на работното опкружување, така што нема начин да гледате од друга перспектива. Она што се случува денес е ирелевантно во однос на она што претстои. Заштедете сила за наредните денови.

РИБА

Се потпирате на ветувањата што ви ги дадоа пријателите. Чекањето за исполнување може да ве доведе во позиција да се оправдате пред другите луѓе, иако не сте заглавени. За да го избегнете тоа, завршете ги вашите обврски лично и сами, предупредува дневниот хороскоп.