Хороскоп за викенд: Почнува Урановата фаза на промени – тоа најмногу ќе влијае на овие два знака!

15 јануари, 2021
jose-aragones-YB8XhOhw9fY-unsplash-1200x564_400x0

Овие се важни настани за сите нас, а особено за луѓето родени во знакот на Јарец и Бик

Оваа недела Месечината минува низ три знаци. Прво, во понеделник и вторник, таа ќе помине низ знакот на Јарец, каде што е во егзил. Таа ќе биде во Водолија во среда, четврток и петок, а после тоа ќе помине низ знакот на Риби во сабота и недела.

Месечината е најбрзата планета и нашето расположение, како и нашите емоции зависат од Месечината и нејзините аспекти што ги формира со другите планети додека патува од знак до знак. Нашите емоции се менливи исто како и Месечината што ги менува своите фази во циклус од 28 дена. Месечината симболично ја претставува нашата мајка, како и нашите најрани години од животот, кога зависевме од неа. Нашата способност да примаме и споделуваме емоции со други луѓе, исто така, ќе зависи од тој примарен однос со мајката.

Месечината е исто така сунѓер и затоа секој аспект што Месечината го формира со друга планета секогаш треба да се гледа од аголот на кој Месечината го добива влијанието на таа планета, а таа друга планета ни испраќа важни информации преку нашиот потсвесен ум и емоции. Бидејќи е најбрзата планета, секоја недела имаме најмногу аспекти што ги формира Месечината.

Уран продолжува да се движи директно преку знакот на Бик и со поминувањето низ секој степен на овој знак се менува лицето родено во овој знак или се потпишува. Ги учи дека е добро да бидат флексибилни и помалку тврдоглави. Тоа укажува на тоа дека е време да се прифатат промените што ги донесе староста на ураниум.

Сончевиот спој

Плутон се случува еднаш годишно, и затоа ова е важно за сите нас. Сонцето е извор на живот, а Плутон е претставник на осмата куќа и наше исчезнување од физичкото тело. Односот на светлината и темнината. Овие се само две страни на истата паричка. Плутон е поврзан со јадрото на планетата Земја и преку него се поврзуваме со енергијата на нашето родно место. Преку Сонцето секогаш сме во контакт со нашето Вишо Јас. Важно е да сфатите во себе дека животната енергија е вечна и само го менува својот облик.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris