Ја изгубил работата во фабрика и не сакал да бара нова! За една година стана милионер, сега сите му завидуваат

29 јуни, 2021
Screenshot 2021-06-29 133042

Иако не кажува ниту еден збор, неговите видеа се најгледани. На луѓето им е интересен неговиот израз на лицето

Овој 21-годишен млад човек останал без работа во фабрика, па решил, како и повеќето млади, да се посвети на модерните содржини. По враќањето во семејната куќа, Кабане Ламе не сакал да најде нова работа, но започна да снима на Тик Ток.

За една година, тој стана една од главните сензации, следен од скоро осумдесет милиони луѓе. Иако не кажува ниту еден збор, неговите видеа се најгледани. На луѓето им е интересен неговиот израз на лицето.

Снимките на Тик Ток главно се базираат на животни трикови, укажувајќи на нивните апсурди и како да се олеснат одредени секојдневни работи и да се направи тоа на едноставен начин.

Ја замени вистинската работа со снимање клипови

– Кога имав 10 милиони следбеници, сфатив дека навистина ми оди добро, и сега ја работам оваа работа како вработен со полно работно време – рече Кабане.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi