Какво откритие! Во неговиот автомобил пронашол плик со 5.000 евра и повикал полиција!

3 март, 2021
се

Еден човек од Касел во својот автомобил пронашол плик со исклучително финансиски вредна содржина. Сепак, наместо да го чува за себе, тој се сврте кон полицијата која успеа да го пронајде вистинскиот сопственик.

Според полицијата, 50-годишен маж од Касел во саботата пронашол плик во кој имало 5000 евра во готовина. Човекот не знаел зошто е пликот во неговиот автомобил, па се свртел кон полицијата, која веднаш започнала потрага по вистинскиот сопственик и го пронашла во Долна Саксонија.

Сепак, сопственикот на пликот (69) не и верувал на полицијата. Всушност, најпрво тој сметаше дека полицискиот повик е шега, иако брзо призна дека во 2016 година ги изгубил парите. Дури по многу убедување, 69-годишникот конечно поверува дека сепак се пронајдени неговите пари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris