КАЛЕНДАР ЗА 2021 година: Добро проценете ги можностите и бидете внимателни ШТО и КОГА правите!

2 март, 2021
1918641_1684935-horoskopshutterstock-edit-dssds_ls

Ви го донесуваме распоредот на месечни промени за цела година, но прво треба да видите која фаза, односно размената е најдобра за работата, која за инвестирање и средување на куќата.

Месечината наводно влијаат на реките, морињата и океаните, но и количината на вода во нашето тело. Тие траат 24 часа и нашето тело се ослободува од вишокот течности, како и од другите нездрави супстанции во тој период.

Младата Месечина е одлична за започнување нови деловни активности, за дружење што може да се претвори во љубов, за сеење градини и полиња, за купување поголеми работи во куќата, за започнување со градење куќа, за свадби и крштевки. На кратко, сè што треба да расте и да вроди со плод. Исто така е добро да се шишате за да ја направите вашата коса бујна и посилна, да исфрлите стари работи од дома, да подарите некому нешто.

Првиот квартал е добар за планови и секојдневна работа, затоа што тогаш сме најефикасни и највредни. Добро е да забрзате некои работни места кои биле бавни или застојани. Декорациите за дома и големите препарати се исто така многу корисни во тоа време. Ако имате важни прегледи, или здравствени интервенции, ова е најдобро време да го направите тоа.

Полна месечина е одлична за собирање долгови во ваша корист, за големи инвестиции и вложувања. Вистинско време за жетва, за правење вино, прослави и собири. Одлично време за уметничко дело, или што било креативно. Пласирање идеи, преговори и наоѓање партнери е добро во овој момент.

Последниот квартал е добар за да ги вратите долговите и заемите, да се ослободите од некои обврски што ви беа оптоварувачки, да ја завршите работата за што било. Добро е да се ослободите од некоја штетна навика, бидејќи тогаш обично успевате. Исто така е добро да склучиме мир и да побараме прошка од некој со кого имавме проблеми. Обично паровите кои се во кавга, се помируваат токму тогаш.

Јануари

13.01.2021 Млада Месечина

20.01.2021 Прв квартал

28.01.2021 Полна Месечина

06.01.2021 Последен квартал

Февруари

11.02.2021 Млада Месечина

19.02.2021 Прв квартал

27.02.2021 Полна месечина

04.02.2021 Последен квартал

Март

13.03.2021 Млада Месечина

21.03.2021 Прв квартал

28.03.2021 Полна месечина

06.03.2021 Последен квартал

Април

12.04.2021 Млада Месечина

20.04.2021 Прв квартал

27.04.2021 Полна месечина

04.04.2021 Последен квартал

Мај

11.05.2021 Млада Месечина

19.05.2021 Прв квартал

26.05.2021 Полна месечина

03.05.2021 Последен квартал

Јуни

06.10.2021 Млада Месечина

18.06.2020 Прв квартал

24.06.2021 Полна месечина

06.02.2021 Последен квартал

Јули

10.07.2021 Млада месечина

17.07.2021 Прв квартал

24.07.2021 Полна месечина

01.07.2021 Последен квартал

31.07.2021 Последен квартал

Август

08.08.2021 Млада Месечина

15.08.2021 Прв квартал

22.08.2021 Полна месечина

30.08.2021 Последен квартал

Септември

07.09.2021 Млада Месечина

13.09.2021 Прв квартал

21.09.2021 Полна месечина

29.09.2021 Последен квартал

Октомври

10.06.2021 Млада Месечина

13.10.2021 Прво четвртина

20.20.2021 Полна месечина

28.10.2021 Последен квартал

Ноември

04.11.2021 Млада Месечина

11.11.2021 Прв квартал

19.11.2021 Полна месечина

27.11.2021 Последен квартал

Декември

04.12.2021 Млада Месечина

11.12.2021 Прв квартал

19.12.2021 Полна месечина

27.12.2021 Последен квартал

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris