Кој е најкомпатибилниот хороскопски пар? Тие прават идеална комбинација од сите 144 можни во Зодијакот

15 јануари, 2021
strast-830x0

Иако новата астрологија има дилема во врска со најсовршените хороскопски парови, според некои претходни наводи и постари астролози, неповредливоста и единството на хармонијата сè уште е помеѓу Бик и Шкорпија.

Тие формираат непобедлива компатибилност на сите 144 можни комбинации на Зодијакот. Овие спротивни знаци на хороскоп, што им дава сложена, но силна врска, судејќи според карактеристиките, се поделени на „јин и јанг“, која има една целина од истите елементи, но во различни контексти. На пример, ако Бик ужива во материјално богатство, Шкорпија е оној кој обожава пари.

Што се однесува до парите на Бикот му служат како средство за плаќање за да ги исполни сите негови потреби за удобност и хедонизам, а заШкорпијата претставуваат моќ. Двата знака се чувствуваат нестабилно без финансиска поддршка и земјата речиси ќе им се лизне под нозете ако останат без пари.

Прво, тие може да се опишат како братски близнаци. Толку различни, а сепак исти. Кога станува збор за физиономијата, Скорпиите се помали, но атлетски, додека Бикот е помасивен со нагласени облини. Бикот е поотворен и потранспарентен во комуникацијата, додека Шкорпија ја одржува својата слика на мистерија – сепак тие мислат исто.

Ljubavni par
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris