Младата Месечина во Овен отвора ново поглавје во нашите животи, еве кон кого космосот ќе биде наклонет!

6 април, 2021
big-city-2926633_960_720_1000x0

Со сета оваа енергија што се движи напред, вие се стремите да постигнете успех, но не заборавајте да се опуштите и да одморите

Младата месечина во знакот Овен нè очекува на 12 април и носи моќна енергија за манифестација на желби, создавање намери и нови почетоци.

Овенот е првиот знак на Зодијакот, а Младата Месечина претставува почеток на нов месечен циклус. Оваа енергија комбинирана испраќа силни бранови на свежина во нашите животи, поканувајќи нè да прифатиме позитивни промени и да започнеме ново поглавје во нашите животи.

Оваа млада месечина нема да биде целосно видлива, а ноќното небо изгледа како празна плоча полна со sвезди. Тој јаз е она што му е доделено на секој од нас овој април. Празно е затоа што можеме да го исполниме со нашите желби. Треба да избереме што сакаме да нацртаме, да насликаме или да напишеме на нашето платно.

Под енергијата на Младата Месечина, нашите моќи на манифестација се зајакнуваат, а нашата способност да го привлечеме она што го сакаме е тројно зголемена. Изборите, зборовите и емоциите што ги изразуваме секогаш ја обојуваат нашата реалност, но за време на новата месечина нивното влијание е забрзано.

Имајте ги на ум вашите мисли, зборови и избори што ги правите во моментов. Бидете сигурни дека тие се усогласени со она што сакате да го привлечете. Бидете сигурни да се фокусирате на она што го сакате, а не на она што не го сакате.

Гледајте ги вашите зборови. Твоите зборови се моќни, затоа не заборавајте да зборувате со љубов.

Не изговарајте саботирачки тврдења: „Не можам да го сторам ова“ или „Никогаш нема успеам“, пробајте дали можете да ја запрете оваа негативна мисла и да ја префрлите на нешто попозитивно и потврдно, како на пример, „ова може да биде предизвик, но јас можам да пробам“. Или, „сè секогаш се случува во моја корист, дури и ако не изгледа така во тоа време“.

Дозволете вашите мисли да бидат израз на можност и надеж. Префрлете го размислувањето од ограничувања во изобилство. Користете ја енергијата на Младата Месечина за да комуницирате со себе со премногу љубов.

Времето на новата месечина носи огнена енергија, страст, движење напред и дозволувајќи им на нашите желби да нè водат, а не нашите стравови. Оваа Млада Месечина носи силна енергија што се движи напред, доволно силна за да не исфрли од секоја ситуација во која се чувствуваме длабоко заглавени и немотивирани.

Можеби треба да направите нешто, можеби треба да следите инстинкт или импулс за да помогнете да се започнат работите, но знајте дека космосот е на ваша страна. Фактот дека ниту една поголема планета не е во ретроградна состојба во времето на оваа нова Месечина, исто така ја поддржува оваа енергија и укажува на тоа дека Универзумот навистина ни дава зелено светло да одиме напред и да направиме смели избори.

Плутон е исто така многу активен оваа априлска Млада Месечина, заедно со Венера. Комбинацијата на енергијата на Плутон и Венера во овој момент може да ги разбуди нашите односи и да нè доведе до решение каде да ја најдеме нашата моќ.

Дали постои врска, или со личност, или со настан или ситуација во вашиот живот што ве прави да се чувствувате немоќни?

За време на оваа нова Месечина, добиваме сила да се соочиме со нашите слабости и да ги лекуваме.

Енергијата на Венера и Плутон за време на Младата Месечина може да ги засили нашите емоции. Можеби се чувствуваме исклучително чувствителни или ни треба одредена поддршка со љубов од околината и од повисокото јас. Нашето внатрешно дете може да се чувствува како да му треба топла прегратка, шолја од неговиот омилен чај или некоја нова авантура.

Бидете сигурни да се препуштите на сите повици што ги прави вашето тело, ум или душа за да се одморат и да ги наполнат батериите. Со сета оваа енергија што се движи напред, се обидувате да постигнете успех, но не заборавајте да се опуштите и да одморите. Верувајте во мудроста на вашето внатрешно битие затоа што тоа ќе ви биде водич.

Уживајте во оваа неверојатна, ултра-креативна, свежа енергија што се врти на космичкото небо.

Време е за нов почеток, затоа искористете ја енергијата на Младата Месечина и обликувајте ја онака како што вие сакате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi