НА 11-ТИ МАЈ ПРИСТИГНУВА МЛАДАТА МЕСЕЧИНА И НОСИ ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Биковите ги очекува голема среќа, а на овие знаци не им се пишува добро!

11 мај, 2021
249555_mladmesec_ls

Новата месечина овој мај пристигнува во ноќта помеѓу 11-ти и 12-ти ден во месецот и ќе биде во знакот на Бик. Астролозите најавуваат претежно мирен и позитивен период, а таа на Бикот ќе му донесе најголема среќа.

Со оваа нова Месечина ги следиме промените и потребата од финансиска и материјална безбедност. Многу луѓе ќе бараат поддршка од другите за да успеат. Слободно започнете нови проекти или започнете да реализирате нешто за што сонувавте долго време, бидејќи ѕвездите ќе ви го осветлат патот до успехот.

Овој период е обележан со уживање и хедонизам. Задоволете се и опуштете се, го заслужувате тоа.

Грижата за себе и за вашите потреби е зголемена, така што може да се отворат некои нови животни патеки. Бидејќи Бикот е земјен знак, така и оваа млада Месечина ќе не донесе на земја и во реалност.

Женската енергија е изразена, со голема самодоверба, па можете да ги користите сите потенцијали. Сега не е време да се држите до вашето его, но препуштете му се на вашиот внатрешен глас и оставете го да ве води и да ги наполни батериите за нови потфати.

Иако скоро сите ќе доживеат само позитивни аспекти на оваа нова Месечина, некои знаци ќе се соочат со мали потешкотии. Пронајдете го вашиот знак на списокот и откријте како ѕвездите се насочени кон вас.

ОВЕН

Оваа млада Месечина за Овен се случува на друго поле што е поврзано со имот, финансии, храна и многу други материјални вредности. Сега е вистинското време да инвестирате во бизнис или да започнете нов бизнис.

БИК

Новата месечина се одвива во вашето лично поле на ментална структура и физички изглед. Одлуките што ќе ги донесете сега ќе влијаат на целиот ваш живот. Сега е идеално време за промени, затоа искористете го максимално. Избегнувајте физички и ментален напор.

БЛИЗНАЦИ

Ќе се соочите со вашите стравови и некои промени што ве тераат да одите напред. Треба малку да забавите и да најдете време за себе. Размислете внимателно за тоа како можете да ги реализирате вашите идеи.

РАК

Овој период ве тера да разберете кои се вашите вистински пријатели и кој се дружи со вас за добро. Се отвораат нови можности за напредување во кариерата, но и нови познанства.

ЛАВ

Оваа нова Месечина ќе има најголемо влијание на полето на вашата кариера, така што можете да очекувате промоција или покачување.

ДЕВИЦА

Ослободете се од некои мисли што ве прогонуваат, некои стари работи и воспоставете ред во срцето и мислите. Време е да уживаме во љубовта. Овој период ви носи мир и хармонија.

ВАГА

Можете да започнете бизнис преку Интернет и може да се покаже како многу профитабилен. Добар период е за напредок на работа.

ШКОРПИЈА

Може да очекувате промени во бракот и односите со деловните партнери. Ако сте слободни, можете да стапите во контакт со некој.

СТРЕЛЕЦ

Време е за големи промени. Работете на вашиот физички изглед, но исто така и на подобрување на деловните вештини. Овој период нема да биде особено успешен за вас, затоа вооружете се со трпеливост.

ЈАРЕЦ

Оваа нова Месечина внесува убави емоции и изобилство во вашиот живот.

ВОДОЛИЈА

Многу Водолии можеби ќе треба да поминат што повеќе време со своето семејство. Може да остварите контакти со роднини од кои не сте чуле одамна или не сте ги ни сретнале. Можно е и преселување.

РИБА

Важно е сега да воспоставите добра комуникација и да воспоставите нови рамки и упатства што ќе ве доведат до успех. Сите темели што ќе ги поставите за време на владеењето на новата месечина ќе се исплатат во текот на следниот период.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi