Најголемата измама во ТВ ИСТОРИЈАТА: Натпреварувач го измамил системот, а потоа ГО ОТКРИЛЕ и настанал хаос

26 март, 2021
Screenshot_4

Поранешниот мајор на британската армија, Чарлс Ингам освои неверојатни милиони фунти на познатиот квиз „Дали сакате да станете милионер“. И тогаш следниот ден му заѕвони телефонот и беше обвинет за измама.

По телефонскиот повик, Ингам се уапсени, а против нив е водена истрага и започната е постапка. На продукцијата ѝ било сомнително што во текот на вечерта на жешката столица, Ингам постојано ги менувал одговорите. На водителот ќе му кажел дека мисли дека одговорот е една опција, потоа одеднаш ќе го променел мислењето и ќе изберел друг одговор.

А потоа продукцијата заслушака малку подобро…

Утврдено е дека со професорот Теквен Виток разработиле посебна шема.

Додека Чарлс седел на жешкото столче, Теквен бил во публиката и кашлајќи му посочувал на точните одговори.

Чарлс, неговата сопруба и Виток се осудени на условна казна поради измама

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris