Не можете да ручате без да ја извалкате маицата? Еве што говори тоа за вашата интелигенција

6 октомври, 2021
7479d5009dd61e209d504b5959299b676b85a03d

Неверојатно, но интелигенцијата е поврзана со бројни секојдневни активности…

Ако мислите дека сте крајно несмасни со храната, која од непознати причини редовно завршува на вашата маичка, блуза, панталони, тешко грешите. Тоа е знак дека сте исклучително интелигентни.

Имено, постои разлика во начинот на кој високо интелигентна личност го користи својот мозок во споредба со луѓето со пониска интелигенција. Кога размислувате за се што се случува кога ќе ја кренете чашата и ќе ја доведете до устата, работата станува многу појасна. Вашиот мозок ја пресметува тежината на стаклото, растојанието што раката мора да го помине со чашата без истурање, брзината на движење на раката и положбата на устата.

Не е дека сте несмасни, туку дека другите работи се многу повисок приоритет за вас отколку пијалоците што ги консумирате, кои се на второ место.

Сепак, интелигентните луѓе се многу ретко фокусирани на нештата што се случуваат во моментов, особено оние што работат автоматски. Тие имаат стотина други работи на ум, така што одлуката да се испие малку сок не бара ништо повеќе од автоматско дејствување, додека мозокот се занимава со други работи.

– Колку вашиот мозок е помалку организиран, вие сте поинтелигентни. Со други зборови, не е дека сте несмасни, туку дека другите работи се многу повисок приоритет за вас отколку пијалоците што ги консумирате, а кои се на второ место, објаснува авторот на истражувањето Стив Џонсон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris