Неверојатни сцени: Танцуваше додека штотуку започнуваше војна позади неа, а не беше свесна за тоа (ВИДЕО)

2 февруари, 2021
f-10026569-1024

Во оваа навистина необична снимка, фитнес танчерка ја спроведува својата тренинг рутина за секој ден, додека конвојот теренци се приближува до зградата на парламентот во позадина. Многумина ја нарекоа сцената достојна за „Black Mirror“

Танчерка што снима рутина за вежби пред парламентот во Мјанмар се здоби со светска слава откако несвесно ги фати првите моменти на драматичниот воен удар што се случи во таа земја во позадината на нејзиното видео.

Имено, армијата прогласи вонредна состојба таму и изврши државен удар против цивилната влада на Аунг Сан Су Чи, кој беше уапсен на денот кога пратениците требаше да се вратат во парламентот, за прв пат по изборите во ноември, армијата ги прогласи украдени.

Во неверојатна снимка направена во главниот град, Најјпидау, Кинг Хнин Ваи ја прави својата традиционална рутина за фитнес-танц и продолжува додека црните џипови возат до безбедносниот пункт на патот што води зад комплексот на Унијата пред него. Бидејќи оптимистичката песна што ја танцува го надоградува темпото, се чини дека конвојот се движи во ритамот на музиката.

Во позадина се воени возила и митралези

Ваи, која последните 11 месеци секојдневно ги снимаше своите тренинзи на локација во близина на парламентот, веројатно никогаш не сонувала дека нејзиното видео ќе стане една од најбизарните историски записи на модерната ера.

Се чини дека танчерката не знае што се случува зад неа. Таа продолжува – во една фаза изведувајќи мали „удари“ додека автомобилите зад неа застануваат накратко. Потоа, додека се движи настрана, се гледаат мали фигури во силуета кои брзаат да ја отворат барикадата и да ги пуштат автомобилите.

Конвојот потоа може да се види како го продолжува патот кон Претставничкиот дом, каде наскоро ќе започне со апсење на водечките луѓе на до неодамна владејачката партија, Националната лига за демократија (НЛД).

Во вторникот околу 3 часот наутро, Кинг Хнин Ваи повторно објави дека изјавила дека веќе направила многу видеа на страницата и дека видеото е вистинско.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi