Нумерологија за МАРТ! Откријте што ве очекува!

2 март, 2021
ааааааааааааааааааааааааааааааааа

Нумерологија за март! Ќе бидеме придружени со големи емоции, понекогаш импулсивно однесување.

Како се пресметува?
Бројот на биоритам се добива со додавање на броевите на датумот на раѓање (не годината!) И намалување на обичен број. На пример, ако сте родени на 11 март 1978 година, вашиот биоритамски број е 5 (1 + 1 + 3 = 5).

Единица

Ќе бидете под влијание на бројот 9, што значи дека е важно да донесете важни одлуки со цел да го подобрите вашиот живот. Како одлични аналитичари, често се оптеретувате со неважни работи, па обидете се да го промените тоа со тоа што ќе направите избор во вашиот живот. Важно е сè што останува да има одредена вредност, било да се тоа пријатели, гардероба, работи во куќата или што било што не ви се допаднало.

Два

Единицата ќе владее со вашиот живот, а март е добар за нови почетоци. Енергијата што ќе ве придружува носи добри вибрации, затоа искористете ги правилно. Вие, деца на Месечината, мора да се движите и да разберете дека само со вашата сила можете да го промените вашиот живот, со добри и позитивни мисли. Негативноста може само да ве забави, ве тера да направите чекор напред и два чекори назад.

Тројка

Внимавајте да не трошите пари без врска, бидејќи сте под влијание на бројот 2. Парот ќе го направи секој од нас несовесен и нема да се грижи за финансиите. Затоа вие, емотивни луѓе, не одите со срцето во текот на овој месец, туку само со вашиот ум. Секако, чувајте ги вашите паричници, накит и сè што привлекува луѓе кои се способни да ви го украдат. Бидете итри од нив.

Четири

Вие сте многу вредни и работите напорно во сè. Во текот на март, триото ќе доминира во вашиот живот, и тоа ми кажува дека нешто е емотивно присутно во настаните. Сепак, обидете се да ги разликувате емоциите од импулсите – ако се работи за емоции, тоа ќе биде нешто убаво, а ако станува збор за импулси, внимавајте да не кажете нешто за што ќе се каете во иднина. Можете да го направите тоа, само ако сакате, затоа што сте личност која знае за редот и дисциплината.

Пет
Овој месец нема да биде поволен за вас, бидејќи четворката носи големи напори, промена на работното место или добивање нови обврски што можат дополнително да ве оптоварат. Бидејќи сте немирен дух, се надевам дека нема да влијае лошо на вас, но може да ве запознае со некои добри промени поврзани со работата. Сепак, бидете внимателни, четири можат да донесат помали здравствени проблеми.

Шест

Колку и да ви беше тежок февруари, март ќе ви донесе подобри денови, поголема слобода, движење и убави моменти, како резултат на влијанието на бројот 6.

Ќе можете да ја средите куќата, да ги промените навиките и да започнете со читање, одење и наоѓање на нови предизвици во текот на овој месец. Вие, децата на Венера, за кои семејството е најважно, сега нема да бидете оптеретени од тоа.

Седум

Шест ќе ви донесат убаво друштво со драги луѓе. Некои од вас би можеле да најдат партнер и да создадат семејство. Некои ќе се разведат, но и тоа не е секогаш лошо. Како и да е, верувам дека овој месец ви носи добри вибрации и убава енергија да промените нешто во вашиот живот на подобро. Заслужувате повеќе, но понекогаш не сте сигурни во себе и бегате во осаменост. Оставете ги вашите таленти да бидат ослободени сега.

Осум

Дури и ако имате добар ангел чувар, внимавајте да не ве измамат. Поради влијанието на бројот 7, Месечината ќе биде бурна, бидејќи некој ќе се обиде да ве изнервира. Во тие моменти, кажете си: „Она што мислиш, сакаш и кажеш, нека биде како што сака Бог“. Ќе ве смири и негативноста нема да остане на вас. Најдете време да направите нешто, да прочитате, да излезете во природа …

Девет

Постарите души како вашата ќе имаат помирни денови, добра заштита над бројот 8, а среќата ќе ви се насмевне. Тврдоглавоста нема да донесе ништо добро, а ако сте смирени, тоа ќе ви обезбеди материјална корист, како и можност да добиете нешто во игрите на среќа. Нема да бидат премногу пари, но ќе ви значи нешто. Во секој случај, некои пари сигурно ви доаѓаат на која било основа, и нека е со среќа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris