ОВОЈ млад човек тврди дека умрел 13 пати и дека Господ го оживеал: Ништо не е невозможно за Бога!

22 март, 2021
mlda

Тој вели дека пробал секакви лекови на Интернет за да се чувствува подобро поради дерезијата, но ништо не може да го задоволи.

За неговиот 18-ти и 19-тиот роденден, тој почна да користи хероин секој ден. Еден ден неговите родители наидоа на игли што ги користеше, па беа многу вознемирени..

Семејството решило да го одвикне. Тој се пожали на тоа, но од погрешна причина – неговата намера беше да ја намали толеранцијата кон лековите.

После одвикнувањето, тој отишол на работното место на татко му,земал цигара и веднаш отишол кај својот дилер, од кого пушел смртоносна доза на дрога.

Видел како ангел лета над неговиот кревет

Тој тврди дека се разбудил и видел Ангел како лета над неговиот кревет, нешто што никој скоро не му верува.

Неговиот татко, Џереми Ротон, сметаше дека тие треба „да веруваат во Господ со сите сили“.

Кејт Кампел, Штуово Чератра, изјави дека никогаш не сакала да се откаже од својот брат и дека е убедена дека Бог ќе го преврти.

Подоцна, тој отиде во фарма за одвикнување и го помина животот таму, велејќи му да му го „одземе“ својот безживотно. Дотогаш, Сем го сноси товарот на својот живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris