СЕГА ПОЧНУВА УШТЕ ПОЛОШ АСПЕКТ ОД РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: Две планети се во „конфликт“, а катастрофални последици ќе почувствуваат сите

29 септември, 2021
6cb729ad490cda59e10d46f04e47b02d39bd69cd

Откријте што ни носи хороскопот за октомври и како ретроградниот Меркур ќе влијае на сите знаци на Зодијакот. Еден аспект носи уште полоши вести

Пред два дена, започна еден од најомразените аспекти, ретрограден Меркур, кој, како по правило, носи само проблеми – финансиски трошоци, деловни проблеми, проблеми во куќата, но и колапс на љубовните врски…

Откријте како овој аспект ќе влијае на хороскопските знаци, некои со задоволство ќе „се протнат низ иглото“ и нема да го почувствуваат неговото негативно влијание во полн замав. Меѓутоа, она што дополнително ќе ја искомплицира ситуацијата е фактот дека Меркур е во конфликт со Плутон.

Ова најмногу ќе се одрази на нашите мисли и интуиција, кои целосно ќе изумрат и кои досега ги „предупредуваа“ за доаѓањето на неволја. Последицата е дека многумина најверојатно ќе треба да ги сменат плановите во од, да се прилагодат на околностите што ќе се променат со огромна брзина. Фокусот ќе биде на негативни работи, мислите и непријатните спомени ќе ги прогонуваат скоро сите знаци на Зодијакот во текот на првата недела од октомври.

Астролозите исто така предупредуваат дека конфликтите на работа, како и бирократските заплеткувања со државните институции, не се исклучени. Сето ова само ќе го засили лошото расположение и негативноста на знаците на Зодијакот.

Сепак, постои добра страна на овој аспект. На љубовен план, сите знаци очекуваат пријатни промени. Односот помеѓу партнерите ќе стане поинтензивен и страстен, а неколкумина кои се слободни би можеле да ја сретнат сродната душа.

Постои голем ризик за повеќето ликови да останат без пари и практично да осиромашат. Припадничките на понежниот пол ќе сакаат малку да го сменат својот изглед или малку да ја „збогатат“ гардеробата. Одењето на шопинг нема да биде мудра одлука.

Втората половина од месецот носи големи промени, некои ќе најдат нов извор на приход.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris