Што значи кога ве чеша левата дланка, а што десната дланка: Верувањето најавува дали ве очекува добивка или трошок

20 септември, 2021
mdj5824-830x0

Многумина мислат дека станува збор за суеверие, додека реалноста не ги демантира

Колку пати ви се случило да ве чеша левата дланка „од чист мир“ и наскоро, сосема неочекувано, пристигнале пари од некаде? Дали некогаш сте ги поврзале овие два настани или верувате дека е случајно?

Треперењето на народот, според кое нашите предци ги толкувале претстојните настани, открива дека луѓето кои доминантно ја користат десната рака очекуваат добивка кога ќе ги зачеша левата дланка.

За да може ненадејниот прилив на пари да биде што поголем, вели народното верување, оној кој го чеша левата дланка треба да ја протрие косата таму каде што е најгуста – така ќе го „умножи профитот“.

Ако, пак, ги  зачеша десната дланка, следува трошок, најчесто неочекуван, а често и огромен.

За да може трошокот да биде што е можно понизок, советува народното верување, треба да се премине со раката по мазна површина, но не на маса бидејќи „навестува сиромаштија“. Така, верувале нашите предци, колку што е можно повеќе пари ќе останат во џебот на оној што претежно ја користи десната рака.

А што ако претежно ја користите левата рака? Дали тогаш важи истото правило?

Накратко – не.

Ако претежно ја користите левата рака, радувајте се кога ве чеша десната дланка – тоа е најавата за добивка. Кога ќе почувствувате треперење во левата дланка, ве очекува вонреден трошок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris