Случај што го ШОКИРАШЕ светот: Изела 1,5 кг овошје и за малку ќе умрела! Кога здравата храна станува опасна?

24 февруари, 2021
kokooo

Има случаи кога здравата исхрана е нездрава за нас. Дека тоа навистина е така, потврдува и случајот со една Русинка (45) која изела 1,5 кг јапонски јаболка, и за малку ќе умрела. Стомакот и беше отечен, имаше интестинална опструкција и ја спаси само итна операција.

„Злоупотребата“ дури и на здрави производи може да доведе до многу непријатни последици, дури и до катастрофални. Општо земено, прекумерното внесување храна богата со растителни влакна може да предизвика интестинална опструкција или волвулус, поточно „врзување на цревата“. Поблаги негативни последици се непријатност во стомакот и надуеност.

Скоро целата храна, дури и најкорисната, може да биде штетна ако се консумира прекумерно, но има и такви кои се особено опасни кога се претерува со јадење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi