Среќна недела за некои знаци! Кој ќе има повеќе пари следната недела и кој е во голема загуба?

6 февруари, 2021
hor

Овен

Оваа недела ќе биде полна со предизвици за вас. Очекувајте голем пад на концентрацијата во вторник и среда, бидејќи премногу ве оптеретува, а потоа е можно да имате загуби. Постои голем ризик дека дури и некаде ќе го изгубите паричникот, или дека ќе ви испадне додека „трчате“. Крајот на неделата е најдобриот период за вас и тогаш очекувајте дури и профит, важно е да ги гледате финансиите во средината на неделата.

Бик

Оваа недела ќе биде забавна и полна со настани за вас! Имате многу идеи, но ќе ви треба помош од други луѓе за да ги реализирате. Еден од нив ќе ве „земе“ и можно е да бидете во искушение да се фрлите на голем трошок, особено во вторник. Бидете внимателни и одложете го додека не се консултирате со некој на кој му верувате. Средината на неделата не е добар период, така што викендот ќе биде одличен за вас!

Близнаци

Внимавајте на другите луѓе оваа недела, можно е тие да се обидат да подигнат пари на заем. Не верувајте во приказната на сите, особено ако се работи за луѓе кои не ги познавате добро. Ќе бидете во толпа и важно е вашиот стражар да не попушти. Од четврток, добивате идеја за нов проект за кој ќе бидат потребни инвестиции, но може да ви донесе сериозен профит на долг рок.

Рак

Добро внимавајте на почетокот на неделата! Сè нема да оди глатко, а можни се и непредвидени трошоци. Конфликт во куќата е можен и поради пари. Рак, важно е да бидете собрани затоа што ако ве „понесат“ емоциите, може многу да изгубите. Ќе ви биде тешко да донесете важна одлука во врска со парите и тоа ќе биде коренот на вашите проблеми оваа недела. За време на викендот, обидете се да бидете малку осамени, да ги соберете мислите и да ги намалите пресметките и да одлучите сами што е најдобро.

Лав

Одлична недела за вас во секоја смисла, дури и финансиски. Добивате добри вести на почетокот на неделата кога станува збор за парите. Ќе бидете полни со енергија, а резултатите на работа може да доведат до покачување! Бевте паметни со парите во изминатите неколку недели, така што викендот е време кога може да размислите да му помогнете на некој што подолго време ве навестува дека им треба помош.

Девица

Иако сте инаку организирани и внимателни, оваа недела ќе биде потполно нетипична за вас. Ќе ве водат емоции и импулси и не е ни чудо што не знаете како да се справите на тој „непознат терен“. Ќе бидете и неодлучни и curубопитни, а тоа ќе влијае на вашите финансии. Можно е да потрошите поголема сума пари на нешто што воопшто не ви треба. Не брзајте, размислете добро, кога ентузијазмот ќе ве пушти, ќе се префрлите на себе за таа цена.

Вага

Полни сте со самодоверба и шарм, кога секоја недела би била вака, би биле пресреќни! Одлична недела за преговори за пари, затоа што можете да направите сè. Можеби размислувавте за нова работа што ќе ве доведе во подобра финансиска состојба, ќе го земете телефонот и ќе стапите во контакт! Ѕвездите се во ваша корист оваа недела и нема да има трошоци што ќе ве вознемируваат. Најдобри денови за пари се четврток и петок.

Шкорпија

Понеделник е ден за важни одлуки за пари. Ако одложувате до средината на неделата, ризикот може да не се исплати. Крајот на неделата е најлошиот период за пари, а потоа буквално купете го само она што ви треба, ризикот од трошење или дури и губење пари е голем. Грижете се добро за понудата што изгледа премногу добра за да биде вистинита, затоа што ќе бидете измамени.

Стрелец

Обидете се да се спасите себеси и паричникот до четврток. Ѕвездите не се во ваша корист на почетокот на неделата, и не треба да вложувате пари. Клучот е да се забави брзината и да се внимава да не се загуби. Значи, крајот на неделата, од четврток наваму, е момент за опуштање. Можно е да купите подароци за драги луѓе затоа што копнеете по добро време, а најдобриот ден за тоа е петок.

Јарец

Ако сте доволно храбри на почетокот на неделата, следуваат одлични вести поврзани со парите! Сè ќе зависи од вас, паметното планирање ќе ви донесе големи придобивки. Во среда, бидете многу внимателни, вашата тенденција да забележувате детали ќе се намали и можно е да пропуштите нешто што е поврзано со финансиите, што може да ви предизвика големи главоболки. Можеби е сметка што ќе ја промашите, непредвиден трошок или нешто слично. Важно е да бидете внимателни.

Водолија

Оваа недела ќе се сретнете со личност која ќе биде многу важна за вашите финансии во 2021 година. Можно е да ја запознаете на работа или да е во некаква врска со личноста со која работите. Не брзајте, оваа соработка ќе ви одземе време, но може да ви донесе долгорочни придобивки. Посветете се на планирање и размислување, добри денови за трошење се само петок и сабота.

Риба

Нешто не е во ред со вашите финансии веќе неколку недели и ова е недела кога конечно ќе го решите тој проблем. Вторник и среда се добри денови за тоа, бидете упорни и претпазливи и ќе откриете каде беше проблемот. Оваа недела е исто така добро време да започнете да издвојувате „парови“ за нешто што долго време го сакате и ќе го купите на крајот на месецот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi