СТАВЕТЕ ЈА ОВАА БИЛКА ПРЕД ВРАТАТА И ЌЕ ПРИВЛЕЧЕТЕ БРДО ПАРИ! Вашиот паричник никогаш повеќе нема да биде празен!

2 април, 2021
222362_money-2724241-960-720_f

Во азиската култура, ова растение игра многу важна улога, и еве како да го негувате во вашиот дом за да привлечете пари

Во фенг шуи, растенијата генерално се гледаат позитивно, но едно е сепак поважно од сите други. Тоа е красулата, и ова растение се смета за толку важно во азиската култура што се пренесува од генерација на генерација.

Според фенг шуи, секое убаво, зелено растение помага да привлече добра енергија и пари, но красулата или дрвото на парте, како што уште се нарекува, е најдобриот избор.

Го добила своето име поради лисјата што личат на пари. Спаѓа во сукулентни растенија, цвета во текот на зимата и до пролетта, а цветовите што ја красат се бели и мали.

Најдобро е да се засади во мешавина од песок, шумски хумус, цветна почва, со малку ситен чакал.

За време на мирниот период, од октомври до април, треба да се залива што е можно помалку, а идеално е еднаш или двапати во текот на целата зима.

Знајте дека ова растение не може да издржи температури под нулата, според тоа одлучете каде да го чувате. Идеално е да се биде на температура до десет Целзиусови степени, а ако го чувате во текот на зимата во простории каде што е потопло, тогаш можете почесто да го полевате.

Инаку, красулата не треба да се залива премногу дури и за време на цветниот период. Припаѓа на семејството на кактуси, така што вишокот вода лесно може да доведе до гниење, по што тешко ќе се опорави. Значи, почекајте земјата да биде целосно сува пред да ја полеете.

Според фенг шуи, најдобро е ова растение да се чува некаде во близина на влезната врата, од десната страна, за да се привлечат пари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi