Точка на судбина, карма и исполнување на желбите: Откријте каде е Вертекс во вашата натална карта

17 февруари, 2021
точка

Вертекс (или теме) е контроверзна тема меѓу астролозите кои генерално сметаат дека е точка на кармичка или судбинска врска. Некои астролози не се обидуваат да го протолкуваат Темето, додека други се колнат во неговата способност да предвидат.

Значењето на вашиот Теме зависи од знакот и степенот каде е во вашата натална карта. Ова не е планета, астероид или кое било друго небесно тело; тоа е апстрактна точка во вашата астролошка карта што ги пресекува еклиптиката и главните вертикални точки на вашата натална карта.

Ова е неверојатно важно за врските, бидејќи понекогаш чувствуваме дека сме сретнале некого кога знаеме дека тој ќе ни биде важен во животот (без разлика дали станува збор за пријател, партнер, сопруга). Судбината, средбите, кармата и исполнувањето на желбите се зборови што се силно поврзани со Vertex.

Некои астролози го нарекуваат Темето „порта на судбината“.

Како да го најдете вашиот Теме?

За да го пронајдете Vertex, ќе треба да го знаете датумот, точното време на раѓање и градот на раѓање.

Каде е во вашата натална карта Vertex пресметан овде.

Теме во Овен
Темето во Овен зборува за лидерството и преземањето контрола. Надминете ги вашите стравови и преземете решителна акција. Ова е клучно, бидејќи храброста за будење ќе ви покаже нови вештини за кои не сте знаеле дека ги имате. Ќе станете посамоуверени и свесни за тоа кој сте преку заземање адекватен став.

Теме во Бик
Преземањето одговорност за себе и за вашиот бизнис е од витално значење кога имате Теме во Бик. Да станете понезависни и да се потпрете помалку на другите, ќе ја зголеми вашата самодоверба. Изградете ја вашата самодоверба додека полека се ослободувате од зависноста од другите.

Теме во Близнаци
Вашата способност за комуникација е нешто на што треба да работите повеќе. Користењето на логика и факти за создавање аргументи и презентирање идеи и начини на искажување ќе ви помогнат да стекнете самодоверба. Вие сте природно талентирани за дипломатски преговори.

Теме во рак
Ако вашиот Теме е во хороскопскиот знак на рак, вие постојано мора да се справувате со туѓите емоции и да ги негувате оние околу вас. Можеби сте во искушение да ги задушите сопствените емоции за да имате корист за другите, но важно е да останете отворени и да покажете што има во вашето срце.

Теме во Лав
Треба да научите да се истакнувате како индивидуа и да не се губите во група. На овој начин, вие не само што ќе станете посвесни за сопствената индивидуалност и креативност, туку и ќе ги инспирирате другите и ќе им помогнете полесно да го реализираат она што го замислиле.

Теме во Девица
Ќе ви треба практично и критичко размислување за да пронајдете недостатоци и да воведете ред во хаотични ситуации. Да им служите на оние околу вас и да бидете корисни се одлични за луѓето со Теме во Девица, затоа што најдобро се чувствувате кога знаете дека имате цел да постои.

Теме во Вага
Собирање луѓе и посредување во конфликт се важни аспекти на Теме во хороскопскиот знак на Вага. Способноста да останете непристрасни и да не дозволувате сопствените чувства да ве спречуваат е идеален начин да создадете хармонија околу вас од која ќе имаат корист сите.

Теме во Шкорпија
Справувањето со комплицирани и хаотични ситуации е место каде што знакот на Шкорпија успева да се истакне. Вие сакате да бидете корисни и да им помогнете на оние кои имаат потреба, особено кога ќе се најдат во навидум безнадежна ситуација.

Теме во Стрелец
Важно е да се погледне големата слика наместо да се обрнува внимание на помалите детали. Од клучно значење е да дојдете до вистината и да не губите време на трибини. Учењето и мудроста се клучни ако вашиот Теме е во Стрелец.

Теме во Јарец
Одговорноста и лидерството се најважни за овој знак; учењето и почитувањето на правилата, должностите и обврските се основни аспекти. Организацијата и трпеливоста се клучни вештини што треба да ги развиете.

Теме во Водолија

Од клучно значење е да бидете љубезни и трпеливи со секого и да ги прифатите оние кои се различни од вас. Толеранцијата кон разликите на другите луѓе ќе ви помогне да запомните дека сте еднакви и не сте подобри од другите и ќе ви помогне да го држите егото под контрола.

Теме во Риби
Сочувството и емпатијата кон другите се важни за Vertex во хороскопскиот знак Риби. Бидете личност која им дава на луѓето да знаат дека таа се грижи за некого и дека е подготвена да слуша. Ова ќе ви помогне да растете и да станете поприсетливи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi