УТРЕ Е 10.10 – МАГИЧЕН ДЕН КОЈ ГО ЧИСТИ СРЦЕТО И ГО ИСПОЛНУВА ЖЕЛБИТЕ: Ако го направите ова, животот може да процвета!

9 октомври, 2021
zelja-10-oktobar-1010-1726993378

Еве што треба да направите на 10. 10 за да ги остварите вашите желби – една вежба на овој магичен ден може да ве ослободи од негативните вибрации!

Денот кога се создава магична енергија – зошто 10 октомври е толку посебен? Нумеролозите посочуваат дека низите со исти броеви, или како што се нарекуваат „огледални броеви“, имаат посебна моќ, а таква ситуација имаме на 10 октомври, кога владее магијата 10-10.

Бројот 10 е поврзан со достигнување на повисоко ниво на свест и е сигнал дека е време да се премине на следното поглавје од животот. Кога ќе забележите низа 10-10, тоа значи дека се движите низ живот што ја отелотворува целта на вашата душа. Можно е одеднаш да го смените начинот на кој размислувате за одредени работи и тоа да донесе значителен успех. Вашата перспектива станува посветла и тоа е она што ве мотивира да станете се подобри и подобри.

Затоа на 10 октомври секој ја има таа моќна енергија што може да му помогне да стигне до sвездите, односно да го исполни она што навистина го сака. Имаме сила да се ослободиме од минатото и да простиме на овој магичен ден, што дополнително ќе ја олесни душата.

Простувањето на себе си е добро место за почеток, но простувањето на другите исто така може да биде исто толку моќно. Простувањето не се однесува на одобрување на чинот или негово поддржување, туку ослободува каква било лутина или негативни емоции што ве врзуваат за настанот или личноста. Тоа е идеален момент за чудесна проштална вежба која ќе донесе нова и поубава енергија во вашето срце!

Започнете со тоа што ќе си напишете писмо за прошка, а потоа вклучете други или ситуации што можеби сакате да ги простите. Не треба да го испраќате тоа писмо, туку е важно за вас, за да можете да ги префрлите сите негативни и вознемирувачки мисли на хартија и на тој начин да се ослободите од товарот.

Откако ќе го направите тоа, ќе почувствувате барем мало олеснување. Потоа, започнете да визуелизирате и манифестирате што сакате. Размислете за ново поглавје и како можете да ги постигнете работите што ги сакате на поинаков начин.

Енергијата на магичната низа 10-10 не потсетува дека имаме можност да процветаме и да бидеме подобра верзија на самите себе. Не чекајте ништо, активирајте се и нека започне магијата!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris