Вашите очи ве лажат: Ова лице на сликата се СМЕЕ, а тоа можете да го видите гледајќи го само на ОВОЈ начин

23 јануари, 2021
Screenshot_6

Илузијата е чудо

Перцепцијата на човечкото око отсекогаш ги воодушевувала психолозите и социолозите желни да откријат нешто ново во него, како и да ги надминат границите на истражувањето.

Сликата пред вас е идеална за да видите колку перцепција навистина бара многу проучување.

Неименуван руски уметник на социјалните мрежи објави слика на девојка која, на прв поглед, е всушност маж, и тоа сериозен. Загрижен, би рекол некој.

Сепак, на сликата всушност се гледа девојка која се смее. Ова ќе можете лесно да го одредите само ако очите ви се полузатворени.

Кога ќе ја погледнете сликата така, навистина ќе видите насмеана девојка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris