ВОДИЧ ЗА ФЕНГ ШУИ! Вашите соништа можат да се остварат ако чувате една работа под креветот: Изберете според вашите желби!

7 март, 2021
детал

Работите и нечистотијата под креветот создаваат конфузија во енергијата што се апсорбира во вашата потсвест за време на спиењето и негативно влијае на вашиот сон и вашиот живот. Затоа, проверете дали овој простор е секогаш чист, уреден и, ако е можно, празен.

Сепак, Фенг Шуи исто така се залага дека има барем еден предмет под креветот за кој се очекува да има позитивно влијание врз исполнувањето на вашите најдлабоки, а можеби и несвесни желби и соништа. Оваа едноставна алатка се нарекува кутија за богатство, и поради нејзините витални енергии, ви треба за да ви помогне да ги реализирате сите ваши животни желби. Осигурете се дека кутијата е квалитетна за да овозможите подобри енергетски вибрации.

Дрвена кутија ќе го подобри протокот на енергија што влијае на активноста и растот.

Златна или сребрена кутија ќе привлече повеќе позитивна енергија.

Плетеното ќе ги поттикне енергиите на природно движење и флексибилност.

Што да се стави во таква кутија?
Треба да ставите предмети што ја претставуваат вашата среќа или ќе ви дадат чувство на среќа, позитивност или успех. Нека биде поврзано со вашите желби и работите што сакате да ги постигнете. На пример, ако сакате многу пари, ставете вистински пари и скапоцености во кутија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris