5 НАЈЛОШИ МЕСТА КАДЕ НИКАКО НЕ ТРЕБА ДА ЧУВАТЕ ПАРИ! Ако ги чувате таму, не ви гине ПРОСЈАЧКИ СТАП, а ова е ТРИК како да ги дуплирате

17 мај, 2021
pari-780x410

Повеќето луѓе чуваат пари во банка, а оние кои немаат доверба сепак сакаат да чуваат одредена сума дома. Сепак, постојат места каде што не се препорачува да ги чувате парите, не само што тоа ќе го блокира зголемувањето на богатството, туку и ќе го забрза нивното трошење!

Постојат места кои се погодни за чување пари затоа што помагаат да се размножуваат, а има и лоши што носат „лоша среќа“. Според фенг шуи, местата за чување пари се поделени на позитивни и негативни.

Feng šui

Држете ги парите подалеку од сите уреди што создаваат оган: пламен, сосема логично, има деструктивен ефект врз банкнотите. Истото може да се каже и за бањата со тоалет – се верува дека парите едноставно ќе „истечат“. Спалната соба исто така не е најдоброто место за чување големи суми – фенг шуи експертите велат дека парите ќе „спијат“ наместо да се натрупуваат.

Но, постои правило според кое првата плата треба да се остави под душекот преку ноќ за да ја помине ноќта со вас и на овој начин да се создаде основа за зголемување. Но, наутро треба да биде префрлена на друго место.

Постојат и неколку практични причини зошто не треба да чувате пари на одредени места, кои се едни од „најпопуларните“ и каде провалниците секогаш ги наоѓаат:

– во вентилација

– во казанче

– во книги

– под душекот

– во замрзнувач

Кога станува збор за фенг шуи, овие пет места се најлоши, а еве и зошто …

1. Под душекот

Покрај тоа што парите „спијат“ и не се зголемуваат, тие лошо влијаат и на вашиот сон. Во принцип, парите имаат негативна енергија и кога некое лице става пари близу до телото, тој ја апсорбира таа енергија. И покрај тоа, овој метод е сè уште популарен кај постарите лица, а причината е што тие можат да го проверат своето богатство во секое време.

dušek

2. Во кутија со житарки

Повторно, парите негативно ќе влијаат на оброците што ги подготвувате од овие намирници, бидејќи, како што рековме погоре, парите ја шират својата енергија, главно негативна, на сите предмети околу нив.

3. Во казанчето

Прво, доста е проблематично да се заштитат банкнотите од влага, а второ, според фенг шуи, вашите пари ќе бидат „измиени“, ако не буквално, тогаш во фигуративна смисла – тоа би значело дека ќе ја изгубат својата вредност.

vodokotlić

4. Во кујната

Кујната обично е место каде што се чувствувате позитивно и сито, но не е добра за парите. Оваа просторија негативно влијае на финансиите, прави да се трошат брзо. На крајот на краиштата, како и храната.

Adam Levin, Montesito, kuhinja

5. Во ходникот

Не се препорачува да чувате пари во ходникот. Тоа е место каде што доаѓаат различни луѓе цело време, така што енергијата на ова место е непостојана. Покрај тоа, таа е последната просторија од која го напуштате станот, а тоа се пренесува на парите. Ако ги чувате во ходникот, нема да ги имате долго.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi