Ако сте воделе љубов со волкав број на луѓе, тогаш сте „лесна роба“!

21 февруари, 2021
417887_ljubav_f

Отсекогаш постоело непишано правило дека жените обично сакаат да го намалуваат, а мажите го зголемуваат бројот на прашањето колку интимни партнери смениле…


Порталот Superdrug Online Doctor ја истражуваше оваа тема малку подетално. Тој прашал 2.000 луѓе за нивните љубовни навики, а резултатите биле очекувани.

Докажано е дека 17,5 проценти од мажите лажат за бројот на интимни партнери на начин што го зголемуваат бројот, додека тоа го прават само 8,2 проценти од жените.
Од друга страна, 18,6 проценти од жените признале дека во приказните го намалиле бројот на нивни интимни партнери, додека истото го прават 13,7 проценти од мажите.

Жените се потолерантни
Од испитаниците исто така било побарано да наведат по кој број на сменети партнери сметале дека лицето е промискуитетно. Мажите велат дека жената е „лесна“ ако има 14 или повеќе интимни партнери, додека жените одговориле 15 или повеќе.

И жените и мажите се согласија за идеалниот број на партнери – жените одговорија дека 7 лица се идеален број на интимни партнери во животот, додека мажите 8.
На прашањето колку партнери имале во животот, повеќето жени одговориле 7, а мажите 6.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi