Кога некој маж ќе ви ја испрати оваа порака вашата врска е готова!

8 февруари, 2021
220939_shutterstock-604594544_ls

Слушајте го вашиот партнер. Сè што зборува или прави, влијае на вашата врска.

Ако ги добиете следниве пораки од некој близок, знајте дека вашата врска е завршена:

  1. Како ти помина денот?

Ваквите пораки често се испраќаат во врски што опаѓаат. И двајцата барате изговор за разговор, но навистина немате многу да кажете. Одговарањето на вакви пораки обично е досадно, бидејќи денот на просечна личност не е толку интересен.

  1. Кои се нашите планови за вечерва?

Тој не е доволно сигурен во вашата врска дека може да има какви било планови самостојно. Ако добиете ваква порака, веројатно немате никакви планови со него.

3.Може?

Ако тој постојано бара одобрување за да стори нешто, тој не е сигурен во вас, тој не ве познава вас или вашата врска.

  1. Дали сакаш да дојдеш кај мене?

И покрај тоа што сте заедно некое време, тој сепак не е сигурен дали сакате или не сакате да дојдете кај него. Ова прашање ја издава неизвесноста, но исто така предвидува краток животен век.

  1. Како го помина викендот?

Ако сте во врска и не сте го поминале викендот заедно, сè уште не сте се виделе за да споделите информации за одделен викенд – тоа значи само еден – крај

  1. Синоќа беше одлично.

Ако имавте отворена комуникација, ова се кажува во лице. Наместо тоа, тој ви пишува порака…

  1. Добро утро / добра ноќ

Ако не се разбудите покрај лицето со кое сте во врска или не одите да спиете со него – таа врска нема иднина.

  1. Дали плановите за следната недела се уште исти?

Несигурност! Штом не знае дали следниот викенд ќе го поминете со него или со некој друг, таа врска нема иднина.

  1. Оваа врска не ми одговара.

Тоа значи крај на врската. Вашиот одговор на ваква порака може да биде само: „сè е во ред, разбирам!“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi