ПРОРОШТВОТО на Баба Ванѓа по години: Наскоро ќе се војува со ЧУДНО оружје, предвиде и нова КАТАСТРОФА

11 април, 2021
baba-vanga

Сведоците велат дека таа често користела шеќер за своите предвидувања

Баба Ванѓа, чие вистинско име е Вангелија Гуштерова, беше наречена „Нострадамус на Балканот“, заради нејзините бизарни предвидувања што гледаат до крајот на светот во 5079 година

Го изгубила видот на 12-годишна возраст и тврдеше дека во исто време станала свесна дека и е даден многу редок дар од Бога за да гледа во иднината. Таа предвидела дека универзумот ќе заврши во 5079 година и наводно открила инциденти во годините помеѓу. Таа знаеше за распадот на Советскиот Сојуз, нападот на 11 септември 2001 година, смртта на принцезата Дијана и катастрофата во Чернобил и и беше кажано дека 85% од нејзините предвидувања се точни.

Погледнете ги нејзините пророштва за следните години:

2023 година – Орбитата на Земјата малку се менува;

2025 година – Европа е ретко населена;

2028 година – Наоѓање на нов извор на енергија. Заминување на вселенско летало со екипаж до Венера;

2033 година – Мразот на половите на земјата се топи. Нивото на светските океани се зголемува;

2043 година – Светската економија цвета. Со Европа управуваат муслимани;

2046 година – сите органи на човечкото тело се „одгледуваат“, а замената на болните станува најдобриот метод на лекување;

2066 година – За време на нападот врз муслимански Рим, САД за прв пат користи ново климатско оружје – ненадејно задалување;

2076 година – Со земјата управува ново бескласно општество – комунизам;

2084 година – Природата полека закрепнува;

2088 година – Се појавува нова болест – стареење за неколку секунди;

2097 година – Брзото стареење е поразено;

2100 година – Вештачкото сонце почнува да ја осветлува темната страна на Земјата;

2111 година – Луѓето стануваат киборзи – живи роботи;

2123 година – Малите држави војуваат едни со други, големите не се мешаат;

2125 година – Во Унгарија се фатени сигнали од вселената, сите се сеќаваат на Ванѓа;

2130 година – Човечки колонии под вода – со помош и совети од вонземјани;

2164 година – Научниците ги трансформираат животните во полу-луѓе;

2167 година – Се појавува нова религија;

2170 година – Планетарна суша;

2183 година – Човечката колонија на Марс станува нуклеарна сила и бара независност од Земјата;

2187 година – Научниците успеваат да спречат ерупција на двата најголеми вулкани на Земјата;

2195 година – Колониите под морето стануваат целосно независни – обезбедени со храна и енергија;

2196 година – Европејците и Азијците, по целосно мешање, стануваат еден народ;

2201 – на Сонцето постепено слабеат термо – нуклеарните реакции, ѕвездата се лади.

Како „гледала“ баба Ванѓа

– Кога некој ќе дојде кај мене, се чувствувам како да се отвора „прозорец“ во мојата глава преку кој можам да набљудувам слики од животот на присутните. Неговиот живот едноставно минува „пред моите очи“, како еден вид филмска лента. Покрај тоа, слушам глас што ми кажува што треба да и пренесам на таа личност – го објасни Ванѓа „механизмот“ на нејзината јасновидност.

Сведоците велат дека таа често користела шеќер за своите предвидувања!

Скоро сите што дошле кај Ванѓа со себе донеле парче шеќер (веројатно во коцки) што им било под перницата претходната вечер. Интересно е што Ванѓа, непогрешливо, не сакала да разговара со новодојденците чии денови веќе биле изброени, но и со злонамерни љубопитници…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris