Колку заработува Аца Лукас? Пејачот никогаш не бил поискрен во однос на својата работа – донесе важна одлука!

30 март, 2021
коко

Аца Лукас, кој неодамна откри во која пејачка бил заљубен, гостуваше во „Премиера“, каде што никогаш не зборуваше поотворено за својата работа, заработката и откажаните настапи.

За разлика од многу колеги кои „кренаа раце“ од музиката некое време, тој објави нов албум среде пандемијата и истакна дека верува дека „моментот е време да се издаде, затоа што треба да се живее од нешто “.

Лукас потоа се осврна на откажаните настапи и пандемијата на корона вирус, посочи дека ситуацијата е навистина тешка за секого, но исто така откри дека по изведбата зел неверојатни 100.000 евра, а понекогаш дури и повеќе.

“Ситуацијата е тешка за секого. Во последните година и пол, имав 2 настапи. Дури и откажав концерт во Македонија, за да не ме обвинуваат. Немав денар, се вакцинирав. Јас бев тестиран 10 пати. Ме тестираа за антитела и немам ниту едно. Не се плашам од ништо, само од земјотреси. Сите оние за кои парите се број еден, заработете ги, но не приближно колку луѓето што имаат добра работа. Новогодишните настапи се најскапи. Дали работев за 100 илјади за Нова Година, направив и работев за повеќе. Парите доаѓаат и си одат “, рече тој.

Aca Lukas

Пејачот тогаш откри дека донел важна одлука и решил да не пее на приватни забави, затоа што „не сака да го туркаат со пари каде и да одат“.

“Последен пат кога пеев на свадба во Рим, реков никогаш повеќе. Треба да пеам и тие треба да ставаат пари каде што можат, а по тие пари ќе ги дадам некому, не можам да го сторам тоа. 20 пејачи сакаат да дојдете, Цеца и јас бевме платени, а другите пејачи гледаа, а потоа треба да ги дадам тие пари за да им платам на сите други пејачи, тоа не ми паѓа на памет “, истакна тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber